Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-07-17

Kaip sukurti blogą?

Jei nori tokio tinklaraščio kaip pas mane – jį gali susikurti čia, tam tereikia Google paskyros.

Šiaip gidu naujokams nerašau, manau kiekvienas internetą ilgai naršantis žmogus žino kaip reikia susikurti tinklaraštį.

Tačiau tinklaraščio rašymas yra nieko gero, nes jų niekas neskaito. Visi sėdi Facebook.

Tinklaraštis iš esmės yra platforma, bet kas iš tos platformos, jei ji nesugeba pritraukti skaitytojų.

Rašau apie metus su puse ir pas mane į dieną apsilanko vos dešimt žmonių, tai tada kyla klausimas – kam išviso tą blogą rašyti, jei jo niekas neskaito?

Mintis, juk turėtų kažkas skaityti, na kažkas skaito, nežinau – kas.

Tiesiog tinklaraščio privalumas blogger platformoje yra tas, kad jis kabo debesyje ir yra visiškai nemokamas. Todėl tai yra geriau nei dienoraštis po lova, tereikia kompiuterio su klaviatūra ir tu gali rašyti kiek tik nori. Aišku dizainą šiokį tokį reiks pakoreguot, bet šiaip man patinka šį platforma tuo, kad yra labai paprasta ir pradedančiam rašytojui yra pats tas, manau sudėtingesnės platformos net ir nereikia.

Blogger.com turi lietuvišką sąsają, tas palengvina tinklaraščio sukūrimą tiems, kas nemoka anglų kalbos.

Skirtumas tarp rašymo medium.com puslapyje yra tas, kad mediumas turi skaitytojų, bet jie visi amerikonai, ten lietuviškai rašyt ne vieta. Facebook fanų puslapyje galima rašyt, bet ten nepritaikyta ilgam teksto turiniui, bet facebook portale galima nusipirkti straipsnio iškelimą vos už kelis eurus. Jei paprasto tinklaraščio niekas nemato, tai facebook socialiniame tinkle garantuotai pamatys. Ten ir komentuoti lengviau, tačiau nėra archyvo Facebook lyginant su blogger yra griozdas.

Problema su turinio rašymu išlieka paprasta – kas skaitys tavo įrašus? Esmė, kad tinklaraštį reikia reklamuot ir užsiimt marketingu, o marketingo kursą galima gauti čia nemokamai bei gauti sertifikatą iš Google, pats šiuo metu tuo užsiimu.

Kitas variantas, yra daryti Youtube vaizdo įrašus, Youtube platforma yra populiari, tačiau paprasti web kameros įrašai ten neeina, reikia geresnio turinio.

Tad pasirinkimas lieka tavo, ką ir kaip tu nori daryti?