Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-07-13

Echo

Rašymas yra ypatingas tuo, kad galima rašyti įvairiomis temomis ir susilaukti kažkokio dėmesio.

Bet viskas prasideda nuo idėjos, mes galime imti tas pačias idėjas, kurias rašo kiti ir tiesiog pritaikyti toms idėjoms geresnį atlikimą.

Aišku, tai būtų Echo, kitaip tariant aidas.

Niekas nenori skaityti temų, kurios atkartoja kitas, ankščiau rašytas temas – visi, net ir aš, nori kažko naujo.

Matai, jei tu imsi temą, kurią rašo garsus rašytojas ir parašysi tos temos perfrazavimą – visiems bus nusišikt. Tačiau jei tu paimsi nežinomo rašytojo prastą idėją ir perfrazuosi ją, kad ji skambėtų geriau nei originalus atlikimas – tu gali susilaukti nemažo dėmesio.

Aš iš tikro labai abejoju ar yra žmonių, kurie mąsto originaliai. Po filmo matrica, visi pradėjo kalbėti apie simuliacijas, programas ir dirbtinę realybę sukurtą dirbtinio ar kokio nors kito intelektualaus kūrėjo.

Tai yra tas pats, kas tikėjimas dievu. Taip, faktas, kad mes gyvename sistemoje, bet tai ne kompiuterinė simuliacija, nes kompiuteris tiesiog yra žmogaus išradimas. Kompiuteris, kompiuteryje arba dievas, kuris sukūrė dievą, kuris sukūrė dievą ir taip toliau.

Viskas egzistuoja patiriančiojo atžvilgiu – kiek tų patiriančiųjų – velnias žino. Teoriškai, visi gyvi organizmai turėtų patirti savotišką subjektyvią realybę, bet mes jau žinome, kad žaidėjo atžvilgiu galima sukurti tokį pasaulį, kuris atrodys tikras, tam, kad sukurtų žaidėjui atmosferą ir scenarijų.

Tai aišku yra šizofreninės mintys, savaime veikiančioje sistemoje viskas veikia ir organizuojasi savaime, todėl pabūsiu durnas ir teigsiu, kad sistemą be abejo kažkas valdo arba ji valdosi pati.

Tačiau vėlgi, tai atsirado nuo matricos ir nuo tokių žaidimų, kaip gta5, kurio pasaulio atmosfera niekuo nesiskiria nuo esamo. Aišku, tai yra sukurta ir tai dar įrodo faktą, kad dirbtinoje aplinkoje gali gyventi ne vienas, o keli "žaidėjai". Matai visų sąmonės nepatikrinsi, tai yra neįmanoma. Yra toje galvoje kažkas ar ten nieko nėra – nieko nekeičia.

Todėl ir sakau, kad originalus mąstymas nelabai ir egzistuoja. Viskas ateina iš Holivudo ir kitų masinės informacijos kanalų, kurie visiems plauna smegenis. Nužudė kažkas kiškutį ar išpiso bobą, tai visi pradeda apie tai kalbėti. Ne veltui, tai aktualijos.

Atkartoti aktualijas, tai ir yra echo, kitaip tariant aidas. O tai, ką kalba pavieniai asmenys, nėra aktualu, nes tikrai ne visi turi pripažinimą ir kaip ten sako išmintis, kas neturi pripažinimo, to ir klausyti neverta.

Visi klauso tų, apie kuriuos šneka kiti, jei apie tave niekas nešneka, tai tavęs niekas ir neklauso. Gal vienas kitas, bet tai nerimta, nes iš karto išgaruoja iš galvos.

Kažkaip tos idėjos generuojasi, vienas vieną pasako, kitas suremixuoja, trečias dar suremixuoja ir gaunasi visiškas remixas kažkokios idėjos. O surasti pradinį informacijos kūrėją yra ne taip ir lengva. Jau nuo senų laikų informacija remixuojasi, dar prieš pirmą spaudą – nuo tada kai žmonės pradėjo kalbėti, o remixuosis dar ir po mano mirties.

Aš kiek pažiūrėjau, sferoje, kuria aš domiuosi žmonės kalba tą patį dalyką kitais žodžiais, bando gi jie išsiaiškinti, kas tą matricą sukūrė ir ar išvis mes simuliacijoje gyvename.

Net tas visų pripažintas OSHO, kartą kažkur mačiau ir girdėjau, bet dabar nerandu, kur jis sakė: "the universe moves from perfection to perfection", bet realiai tai nėra tiesa, savaime sudėtingėjantys informaciniai modeliai negali būti tobuli, nes jie neturi pabaigos.

Jei mes galvojame, kad visata yra tobula ir ji nieko daugiau nedaro tik egzistuoja, tai būtų tiesa, bet informaciniai sistemos modeliai nuolat tobulėja. Informacija darosi vis sudėtingesnė, nes reikia pripažinti faktą, kad nežino žmonių rasė labai daug. Manau žmonės palietė tik tą taip vadinamą tip of the iceberg.

Pasigauni kažkokios minties aidą, ir perfrazuoji tą aidą savaip ir gaunasi naujas originalus tekstas, kuris renka paieškos rezultatus. Mes iš esmės nežinome, kas kada ir ko ieškos, nes mano žiniomis į Google paieškos sistemą kiekvieną mėnesį atsiranda 25% procentai naujų raktažodžių – žmonės nori žinoti kažką, kam galvoti kažką, kai kitas yra sugalvojęs ir tai užrašęs.

Aišku temos apie rašymą ir sistemą ala matrica daug paieškų nesusilaukia, bet yra tokių, kurie ieško. Ne veltui tie tekstai yra kuriami.