Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-06-01

Tapatybė ir kultūra

Užaugę vienoje kultūroje - mes save tapatinam su kultūra. Jei mums sakys,  kad reikia konkuruoti - mes konkuruosim ir kitiems sakysim, kad reikia konkuruoti. Tuo pačiu jei užaugtume kultūroje, kur niekas nekonkuruoja - tuomet sakytume, kad konkuruoti nereikia ir kitus skatinsime - nekonkuruoti.

Susimaišę skirtingu kultūrų ar sub-kultūrų žmonės dažniausiai prieštarauja vieni kitiems.

Vieni sako, kad dievas yra, kiti sako - kad jo nėra, treti sako, kad melstis jam reikia taip, o ketvirti sako, kad melstis jam reikia dar kitaip.

Tas pats ir su laisva valia - vieni žmonės sako, kad ji yra, kiti žmonės sako, kad jos nėra.

Ir žinok tu - kas teisus?

Skirtingos kultūros - skirtinga ir gyvenimo kokybė.

Mūsų moderni vakarų kultūra skatina atotrūkį - žmonės, kurie yra viršuje diktuoja žmonėms madas, pop muzika, pop filmus ir visus produktus.

Žmogus pats kaip ir neturi pasirinkimo - tik vartoti. Jis aišku turi alternatyvą - ką vartoti, bet viskas kas geriausia yra sukurta vartotojui - žmonės nenori mąstyti, tik kai kurie individai renkasi mąstymo kelią.

Tereikia vieną kartą įkišti informaciją mums į galvą - ir mes jau žinome koks produktas geras, o koks geriausias. O jei turime mažai žinių nišoje, tai einam žiūrėt top 10 produktų sąrašiuką ir pagal jį perkame.

O tokie straipsniai dažniausiai būna nupirkti, nes kiekviename tinklapyje vis kitoks sąrašas - bet mes visada renkamės top1 paieškos rezultatą - giliau kapstytis nėra reikalo, nes Google algoritmai žino ko mums reikia ir ko mes ieškome.

Esant atotrūkiui mintys atitrūksta nuo realybės - todėl, kad ir koks tu ten būsi - vistiek jausiesi blogai, kad kažko neturi - nes atotrūkis specialiai sukūrtas tam, kad žmogui įkištų norus.

Nekalbant apie tai, kad žmogaus galvos turinys yra ne kas kita, kaip kultūros paveldas. Mes kaip ir galime rinktis informacijos srautus, bet dažniausia vyrauja bandos jausmas ir mes tiesiog vartosime tai, ką vartoja kiti. Nes kiti žino geriau.

Žmogui nėra nieko blogiau gyvenime nei pasitikėjimas kitais, ypač mase žmonių. Masė visada yra teisi. Vienaip ar kitaip tu priklausai masei - ar klausai Metallica, ar dar kažką populiaraus vartoji - tu esi masės dalis. Dauguma žmonių šiaip yra normalūs - internetas atspindi ir surenka pačius protingiausius ir pačius durniausius, todėl gaunasi iškreiptas realybės vaizdas. Žmonės esantys per vidurį dažniausiai nerašo internetui komentarų, nekuria internetui turinio, nesiuntinėja žinučių - nebent labai retai, ir turi kuklų facebook profilį.

Kokia kultūra - toks ir gyvenimas.

Todėl reikia imti viską į rankas ir kurti savo kultūrą, o po to žmonės prisijungs prie jau gatavo produkto, nes kaip sakau vyrauja bandos jausmas - mes esame bandos gyvūnai ir bandoje už kažką ar prieš kažką, jaučiamės geriau. Todėl reikia pasirinkti, kurioje mes pusėje.

Tas, kas patinka kitiems - patinka ir mums, nes mes pasąmonėje nenorime būti išskirtiniai, na gal kas nori, bet spėju kiekvienas turėjo atvejį gyvenime, kai rinkosi bandos kelią - bent vienas atvejis tikrai buvo.

Ir geriam, nes kiti geria ir rūkom, nes kiti rūko - kai kurie dalykai tiesiog yra mados ir įpročio reikalas nors jie ir kenksmingi.

Kultūroje kur viskas remta pinigų rotacija išnyksta visuomenės gerovė. Juk tam, kad būtų pinigai - reikia nuolat pardavinėti, kad pinigai nuolat įplauktų, todėl išnyksta kokybė. Žmogui, kuris nėra pardavėjas ir nenori nieko pardavinėti - tokia kultūra verčia žudytis, nes žiūrėk tu kaip nori - reikia pardavinėt. Tai save, kad priimtų į darbą, o taip jau turi gražiai atrodyt - nusiskust barzdą reikia, džinsiukus užsidėt.

Aš svajoju apie kultūrą, kur nebus blogo pasirinkimo ir ką bedarysi viskas bus gerai, tai aišku šiandien skamba kaip utopija - bet nereikia pamiršti, kad mes patys ir kuriame tą kultūra.

Todėl visokie lyderiai ir rašytojai turėtų bent kartelį apie tai užsiminti.

Sukurti gerą produktą ir jį įvesti į rinką yra ilgas procesas. Nes niekas nevartos gero produkto, vien tik dėl to kas jis geras. Nes paprasčiausiai, tai nebus mūsų kultūra, o mūsų kultūra yra svarbiausia.

Tam, kad kažkas pasikeistų - turi nuspręst dauguma, o daugumai, kaip suprantu yra gerai. Su mažumom niekas nesiskaito, kol jie nepradeda reikštis. Turint komandą galima daug ką padaryti, nes atminkit mes bandos gyvūnai, o maža komanda - tai jau maža banda prie kurios prisijungs dauguma.

Visada taip būna.

Todėl norint gerą produktą įvesti į rinką - reikia atspindėti savo kultūrą arba atsinešti kažką iš kitos kultūros arba sukurti naują kultūrą.

Mes vartotojai - mes mėgstam gerus produktus.