Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-06-01

Kuo kenksminga netaisyklinga kalba

Nebijokit žmonės beraščiais netaps. Tai jau buvo seniai sakyta, kad visi beraščiai ir taip toliau - tačiau žmogus išmoksta rašyt, kai jam atsiranda poreikis. Aš pats rašyti išmokau, tik baigęs mokyklą.

Tiesiog yra tokia problema, kad skaitant netaisyklingus žodžius mes juos įsimename ir pradedame vartoti ir to pasekoje darome daug klaidų.

Nesiūlau neskaityti tinklaraščių su netaisyklinga kalba, bet Jūs patys skaitytojai žinot, kad raštas turi būti nepriekaištingas, kad tas vadinamas flow nenutruktų.

Aišku, aš ir pats darau klaidų, kartais nepasispaudžia klaviatūros raidės, kartais dar kažkas.

Skyrybą naudoju ne pagal taisykles, o pagal savo intonaciją.

Jei tekstai būtų visi vienodos intonacijos, tai juk dingtų skaitymo malonumas, todėl manau, kad kableliai ir kiti skyrybos ženklai yra tiesiog improvizacijos dalykas.

Bet patys teksto žodžiai, jie turi būti be klaidų.

Nepykit ant manęs, kad kartais nedažiūriu savo teksto, bet toks jau mano stilius. Nesu grammar-nacis lituanistas, kuris ten stengsis naudoti 100% lietuvišką dikciją, tačiau bet kokia dikcija turi būti be klaidų. Bent jau toks rašymo tikslas - jį aišku ne visi pasiekia, bet žinai.

Žinau, kad galima geriau,

Jei tik turėčiau redaktorių, kuris ištaisytų mano klaidas - būtų super, bet deja neturiu, kaip lietuvių kalbos ketvirtukui - manau rašau neblogai.

Iš kiekvieno diktanto gaudavau keturis, tačiau pasimokęs groti gitara kažkaip pradėjau geriau girdėti garsus ir man padėjo rašyme, todėl neatmeskit progos pasimokyt grot gitara, tam, kad rašyt geriau - ji kažkaip pramuša klausą.

Pripažinsiu literatūroje turiu kur tobulėti, noriu būti geresnis rašytojas - dėl to šitą tinklaraštį ir rašau bei stengsiuosi pasiūlyti tau info alternatyvą. Verta ji dėmesio ar ne - sprendi tu, o ne kažkas kitas.