Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-05-06

Pagrindinės problemos metant alkoholį

Nesaikingas gerimas gali turėti tokias žiaurias pasekmės žmogaus gyvenime, kad dauguma geriančių neįsivaizduoja, kas jiems bus, kai jie pagers kas dieną arba kas antrą kokius dešimt metų.

Lengvą gyvenimą gyvenantis žmogus, net neįsivaizduoja, kad gerimas veikia jo smegenis ir viskas pasidaro neįdomu vien tik dėl to, kad yra vartojamas alkoholis. Kaip ir bet kokia kita priklausomybė. Visos jos turi psichologinį poveikį, o ilgą laiką geriant susikuria ir atitinkama kompanija, tad metus gerti tikrai pasidaro labai neįdomu, nes visas bendravimas su artimaisiais ir kolegomis yra ne kas kita, kaip alkoholio vartojimas.

Moderni kultūra stovi ant alkoholio vartojimo, tai labai lengvai prieinamas intoksikantas, kuris neva turi atpalaiduoti ir pagerinti gyvenimo kokybė.

Bet pasakysiu atvirai, alkoholis yra toks šūdas, nuo jo prisidarai tiek daug problemų, o gerdamas ilgą laiką 100% sugadinsi savo smegenis, jei jų dar kažkiek liko.

Dar nemačiau žmogaus, kuriam alkoholis pagerintų gyvenimo kokybę.

Esant priklausomybei nuo alkoholio, nėra taip lengva mesti gerti, todėl yra specialiai sukurtos institucijos, kurios padeda atsikratyti alkoholio priklausomybės. Ten yra taikoma darbo terapija ir reikia ten prabūti apie metus, o kai kuriems ir keturis.

Dauguma geriančiųjų tiesiog sako taip, kad jei kiti negertų - negerčiau ir aš, nors esant kapeikai pirmas taikinys parduotuvėje būna butelis stipraus septynių laipsnių alaus.

Kol žmogus pats neprisipažįsta sau, kad jis yra priklausomas nuo alkoholio, tol jis pats neieškos pagalbos ir jam į galvą neįkiši, kad jam reikia pagalbos. Tačiau žmogus, kuris jau suprato, kad jam pizdec ir jis yra alkoholikas, toks žmogus gali kažką keisti.

Supranti, apgaudinėdamas save žmogus nieko nepakeis ir nepasieks, todėl prieš metant alkoholį reikia suvokti realybę, kurioje gyveni.

Visas alkoholiko gyvenimas yra dugne, nors jis gali turėti darbą ar dar kažką. Alkoholikui 6 buteliai alaus yra nedaug, o normaliai. Aišku, kam tą alkoholį gerti, jei nuo jo negalima prisigerti. Truputį alkoholio yra šūdas, reikia daug.

Tai, kai aš mečiau gerti. O tai dariau daug kartų, nors į alkoholio liūną nebuvau įkritęs taip giliai, nes kad priprasti prie alkoholio reikia labai daug gerti, o dar ne visi organizmai vienodai pripranta.

Viena iš problemų yra ta, kad jei jau meti gerti, tai pamiršk visus savo geriančius draugus, nes su jais apart butelio nelabai bus ką veikti, nebent tau patinka būti negirtam tarp girtų žmonių.

Tas nuobodulio jausmas kankina kažkur apie metus, kol smegenys atsistato, bent taip sako tie, kurie jau negeria apie 8 ir daugiau metų. Tie, kas išlenda iš alkoholio liūdno - nebenori į jį įkristi, nes žino, kad antrą kartą mesti šitą šūdą reikės kankintis tiek pat, jei ne daugiau.

Kadangi, visi geria, nes nėra ką daugiau veikti, o geriant, tai pats susiveikimo procesas įdomus - sukiesi, kažką darai, kad tik gautum stiklinę alaus ar stopkę degtinės. Visi dažniausiai būna prasiskolinę vieni kitiems, gauna algą - skolas atiduoda ir vėl be pinigų sėdi, po to vėl skolinasi.

Bet kaip sakant, neįlindęs į šūdą - nesupranti, kad esi šūde.

Geriant, kaip ir nėra problemų - viskas čiki, problemos visos prasideda, kai neišeina patenkinti priklausomybės. Čia kaip ir su rūkymu ir su bet kokiu kitu narkotiku.

Dažniausiai būna taip, kad nelabai įkritęs į alkoholio priklausomybę žmogus meta gerti, ir po to jo draugai jį vėl sugrąžina ten pat, nes žinai dauguma nemato, kad visas socialinis ratas yra remtas alkoholio gerimu.

O po to prasideda visokie vidiniai pasipriešinimai ir abejonės dėl priimto sprendimo, o jei dar nėra ką veikt - tai lengviausias būdas yra įkristi į tą pačią duobę, nes pilnai iš jos nebuvo išlipta.

Problema gal yra ta, kad geriantys žmonės neturi ką veikti laisvalaikiu. Užuot kažką mokęsi, jie gi renkasi patį lengviausią laiko praleidimo būdą. Todėl prieš metant gerti išvis reikia pagalvoti - ką gi veikti be pagrindinio linksmybių šaltinio.

Matai žmonėms, kurie kažką daro ir kažko siekia - alkoholis dažniausiai nemaišo. Problema yra ta, kad dauguma geriančių nieko neveikia - guli lovoj, siurbia rašalą ir laukia kol jų raumenys išvis atrofuosis.

Būtum milijonierius - galėtum gulėt sau krūmuose prasigėręs ir niekas tau nieko nesakytų, nes tu jau savo "atidirbai".

Visos problemos prasideda, kai aplinkiniai pradeda pist protą dėl tavo gyvenimo būdo. Grasiną išmesti iš būto arba palikti, jei esi vedęs arba iš darbo - priežastis, juk gali būti bet kokia.

Žmonės, kurie meta gerti alkoholį - dažniausiai tampa pasiturintys, nes šiaip alkoholis yra labai prabangus sportas, taip vadinamas litrabolas.

Kol žmogus pats nejaus poreikio mesti gerti, tol jis ir ne mes.

Jokie kodavimai nepadeda, nes kai žmonės užsikoduoja, tai laukia, kol tas kodas praeis ir tada jie galės vėl gerti belekiek. Alkoholio vartojimas yra vidinės motyvacijos stygius.

Žvilgsnis į veidrodįNėra geresnio dalyko, kaip pasižiūrėti į save iš šono blaivioms akims - čia taip atrodo mano pažįstamas - visiškai girtas. Visi taip atrodo, tik jie to nesuvokia ir lengviausia pasiaiškint "buvau girtas", bet supranti, jei kokio šūdo pridarysi girtas, tai policijai nepasiaiškinsi - kad buvai girtas.

Žmogus suaugęs, o smegenų kaip pas mažą vaiką. Kai kuriems iš mano pažįstamų apie 50 metų, bet kaip gėrė taip ir geria, nes jie kitokio gyvenimo jau nemato.

Pigiausio alkoholio gerimas nesveikais kiekiais visų pirma yra nesveikas stresas organizmui, bet per dešimtį metų jie jau pripratę.

Matai, jei žmogus pats nemato, kad duobėje sėdi, o dar tėvai numeta kokį grąšį ir už nieką mokėt nereikia, tai kodėl čia mest gerti? Nejaugi kažkas gyvenime pasikeis.

Alkoholio vartojimas iš esmės yra šimtaprocentinis bėgimas nuo realybės ir problemų, bet bėda ta, kad problemų tik daugėja, o jos pačios neįsisprendžia.

Vienas dalykas yra nežinoti, kad esi alkoholikas ir tai neigti visokiais pasakymais "jei norėčiau tai mesčiau, bet nenoriu" arba "buvau metęs, galiu dar kartą mest", o be to pats draugų kolektyvas skatina vienas kitą gerti.

O statyti draugams išgerti išvis yra viena prasčiausių investicijų, kurias galima padaryti gyvenime - nes 99% niekas negražina investuotų pinigų, geriau už tuos pačius pinigus kebabą ar picą nusipirkt ir pavalgyt, kas yra žymiai naudingiau.

Taip pat ir bendravimo kokybė tarp draugų, kiek aš buvau - beveik visada tas pats bazaras, kas kiek gėrė, kiek pakėlė ir taip toliau, nes matai geriantys žmonės dažniausiai nebūna bendraminčiai - jie būna sugėrovai, ir jei alkoholikui atrodo, kad jis turi tikrų draugų, tai jis gyvena saldžioje iliuzijoje.

Jei nori sužinot kiek draugų turi - neturėk pinigų, tada pamatysi kam iš tikro tu esi reikalingas ir kam tu įdomus, o tokių žmonių nebus - nes kiek aš žinau alkoholikų, jie domisi tokiu šūdu ir jų žinios yra morališkai pasenę.

Bet aš nesakau apie visus, tik apie tuos, kuriuos pažįstu.

Šiaip nieko nekainuojantis dalykas yra rašymas, aišku turi būt šioks toks pašaukimas, bet, kad ir anoniminės istorijos iš alkoholikų gyvenimo yra įdomu paskaityt. Gyvenimiška patirtis yra visada įdomi.

Čia tik pasiūlymas, nes bet kokiu atveju visiems, kas nori mest gert savarankiškai - reikės kažką daryt kito, o jei pinigų kitoms veikloms nėra, tai beliks tik kompiuteris ir internetas, čia jau bedarbio ir alkoholiko dalia.

Vienas dalykas yra labai pastebimas tarp tų alkoholikų yra tas, kad jie bijo keistis, nes keistis visada reiškia palikti savo buvusį - aš, daug žmonių to bijo. Labai daug žmonių yra sėslūs, jei esamu gyvenimo stiliumi gali išgyventi, tai jie ir nesikeičia. Čia galioja ir man, ir kitiems. Iš tikro yra sunku išeiti iš savo komforto zonos, bet kas išeina, tas nesigaili.

Man mesti gerti nebuvo labai sunku, nes man tiesiog nusibodo tie "korišai", tie "bazarai" ir po to kažkaip atsirado keli negeriantys draugai, tai jų ir laikausi ir jei žmogus negeria, tai jis kažkuo domisi.

Svarbiausia, gal, yra savęs nestumti drastiškiems pokyčiams, nes bus per sunku emociškai. Čia dešimt metų gėrei ir staiga tu negersi. Kai kuriems be išorinės pagalbos, net nepavyks mesti gerti patiems ir tai reikia pripažinti

Kad nebūtų pamoina perskaičius straipsnį iš jo negauti nieko, tai pateiksiu kelias nuorodas, kurios Jus nukreips tinkama linkme, bet jei galite mesti pats - tai pirmyn, o jei reikia išorinės pagalbos, tai štai kelios nuorodos.

Vilniaus Priklausomybės Ligų Centras
Visi Priklausomybės Ligų Centrai Lietuvoje, čia reikės susirasti arčiausiai namų esantį.

Taip pat pridursiu, kad reikia rinktis pačią ilgiausią programą, o ne pačią trumpiausią

Čia aprašas apie Minesotos Programą, geriausia suveiks tada, kai būsite pasiruošęs stacionare prabūti ilgą laiką, nes esmė yra išeiti iš savo socialinio rato.

Dar toks vienas dalykas, kad už gydymo paslaugas moka tik tie, kurie nori išlikti anonimai, o tie, kuriems nesvarbu už gydymą nemoka ir pirmas gydymas nieko nekainuoja.

Angliška Anti Alkoholinė Motyvacija Youtube portale

Psichiatras Dainius Stasiūnas apie alkoholį
Andrius Pauliukevičius apie alkoholį

Čia aišku yra ne nauja tema ir daug kas apie ją kalba, tačiau tik vienetai imasi kažkokių konkrečių veiksmų ir kažką keičia savo gyvenime, o retas, kuris pasako tiesą apie savo bandymus mesti gerti ir apie rezultatus.

Tie, kurie metė gerti buvo žmonės, kurie jau neturėjo jokio pasirinkimo.

Ir reikia pripažinti, kad dėl tam tikrų priežasčių vieniems yra lengviau, o kitiems sunkiau.