Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-05-09

Apie naujo produkto pirminį vartojamumą

Pripažinkim yra problema, ypač naujokams ir kitiems, kurie nori pabandyt padaryt internete dvižuchą.

O problema yra ta, kad niekas nenori žiūrėt video, kurių niekas nežiūri. Niekas nenori skaityt blogų, kurių niekas neskaito. Niekas nenori pirkt produktų, kurių niekas neperka.

Todėl pirmas dalykas, kurį turi padaryt žmogus norintis kažko iš interneto yra kažkaip gauti srautą, kažkaip gauti tuos foloverius ir laikus.

Pirmas dalykas, ką daro žmogus atėjęs į blogą, tai jis žiūri ar yra komentarai, nes tai vienas iš tinklaraščio populiarumo rodiklių, tačiau nebūtinai.

Kitas tinklaraščio socialinis įrodymas yra share mygtukų pasidalijimo skaičius, tai irgi parodo ar turinys yra kažkam naudingas.

Mes visi norime daryti, tai ką kiti daro, tai pas mus natūralus instinktas. Neabejoju, kad kiekvienas žmogus nori priklausyti kažkokiai grupei žmonių, kur jis jaučiasi daugmaž svarbus. O tie, kas nėra priimami į jokias grupes, kuria savo grupes. Jei tu niekur netinki, nėra kitos išeities tik vesti baltų varnų bendruomenę.

Sakyti, kad nesu bandoje - yra tas pats, kas sakyti, jog nesu sociume. Visi, kad ir kokie atstumti bebūtų, turi kažkokių pažįstamų, o ar jais galima pasitikėti ar ne, tai jau nesvarbu.

Tarkim noriu geo targeted pop ads, suvedu į google

Ir pyst - pasiūlymas!
Tada aš iš karto - į twitterį
Nu gerai, galvoju - gal tada FB kažką gero parodys.
Tada iškarto atšoka noras kažką pirkti, nes man jokių komercijų nevartant turiu daugiau subs nei šitie biznismenai.

Todėl kiekvieno norinčio paspartinti savo bizniuką ar blogą sekantis žingsnis yra gauti social proof ir credibility.

Kas liečia tinklaraščius ir asmeninius brendus - pasakysiu tiek, kol tu nesi pripažintas savo srities ekspertas, tol tavo tinklaraštis nebus plačiai skaitomas.

Tam, kad būti skaitomu žmogumi, reikia būti šiokiu tokiu influenceriu.

The influencer is the individual whose effect on the purchase decision is in some way significant or authoritative.

Taip pat galime žvilgtelėti į įtakos tipus.Kol žmogus nedaro akivaizdžios įtakos ir neduoda vertės savo auditorijai, tol jis ir nebus labai paplitęs ar kiek žinomas, o dar kur pripažinimas.

Čia ilgi metai, kol užsitarnauji tokio statuso, o jei dar domiesi alternatyviais dalykais tai išvis.

Mano manymu, buvusių Lietuvos blogerių bendruomenės išsisėmimą lėmė tai, kad niekas neinvestavo į savo blogus, nes žinai randi dabar mirusį blogą, o jis jau 6 metai kaip miręs, o tu apie jį nieko nežinojai.

Kažkada sklido gandas, kad tereikia rašyti ar kažką kurti ir auditorija pati susiformuoja, bet tai yra toli nuo tiesos.

Visur pilna senos ir mirusios bei neaktualios informacijos, o gal ir pas tuos žmones nėra suvokimo kaip tą tinklaraštį geru padaryt.

Čia jau gali visaip būt - internete nėra taisyklių, prieš kažką darant internete reikia tai suprast.

Kai, kurie galvoja, kad blogas turi būt gramatiškai taisyklingas ir tada jis bus cool, bet esmė juk ne tame - esmė yra pagrinde ta, kiek tavo tema pagrindinė rezonuoja su žmonėmis, kurie tavo tinklapį mato.

Čia jau aš nekalbu apie vien tik blogus, kalbu ir apie youtube ir podkastus ir bet kokį turinį internete. Pagrindinė nesėkmingos platformos problema yra ta, kad jos nemato tie, kam reikia.

Jei tu mažumai rašysi tinklapį, tai kažkaip tą mažumą turi surast - ferštain?

Jei tu Googlini tik angliškais terminais, tai kaip tu rasi lietuvišką tinklaraštį, jei jis ne pats tau prieš akis iššoks arba kas nors parodys?

Paieška gali rasti daug ką, tačiau ji niekada neras ir neparodys tau to, ko tu neieškai.

Man tarkim yra gerai, kai Lietuvoje nėra rimtos konkurencijos.

Čia aišku pačio žmogaus pasirinkimas ar reklamuoti ar ne.

Būna dar juokinga, kai tuos tinklaraščius pagal dizainą vertina.

Taip atrodo tikras puslapis - Mother Fucking Website.

Ir kai kurie žmonės nepagalvoja, kad pas kai kuriuos yra prastas internetas ir kol tuos 50 mb websaitus užkraus, tai praeis mėnesis, o jei dar per varganą E400, tai išvis pizdec.

Dar tokia klaida, tų blogerių yra ta, kad visi taip nori rašyt savo šūdą, kad užmiršta linkų į kitur pridėt. Visi tik apie save ir apie save, taip ir man buvo, bet kai ilgą laiką kažką darai, tai pradedi galvot, kad niekam tu nerūpi, kol neturi statuso.

Čia šitą tinklaraštį radau, per debesyląKokias klaidas daro mokymus perkančios įmonės? - Koučingo Blogas, pripažintas populiariu lietuvišku tinklapiu ir per dieną surenka tik, 14 like ir 3 share, tai jei čia skaitosi populiaru, tai ką aš žinau.

Eisiu geriau Dj Alex Bit paklausyt per Facebook, kuris turėdamas 15000 foloverių facebooke ir 2000 draugų surenka 1 like ant savo miksiuko! Netikit? Va įrodymas!


Ir nereikia sakyt, kad čia niekas nemato - čia tiesiog yra nelabai kam įdomu. Kitaip tariant šūdas daugumos atžvilgiu.

Matai, kas iš tų siekėjų, kai jie yra neaktyvus.

Galu gale jis gi DJ, Tai jį ir turėtų klausyt, kaip jis groja, o ne kaip kažkokias pievas pizdelina ir visus lochais vadina ir nachui siuntinėja. Jis gi įsivaizduoja esąs pats kiečiausias.

Problema čia, Aleksiuk, skant yra ta, kad kai tave jau žino ir seka pakankamai daug žmonių, tu nesugebi sudomint jų savo kuriamu turiniu, kitas dalykas yra apie menkai žinomą tinklaraštį, kuris gal dėl kažkokių priežasčių nereklamuoja savęs ar nepaeina viral.

Todėl tie foloveriai yra ne viskas. Čia irgi, va Jon Drinks Water turi subscriberių, bet, kad niekas tų video nežiūri. Nes jie yra chuinia, kaip ir mano. Vieną kartą gali pakalbėt prieš kamerą, kitą kartą, nu bet ne pastoviai. Nes užpisa.

O kaip Benjamin Bennett, pasėdėt ir pasišypsot 4 valandas ir va žmonės žiūri:Gal aišku ne viską, bet žinai vistiek. #Creepy

Creepy Mother Fucker
Creepy Mother Fucker

Todėl pagrindinis dalykas internete - neieškot, visokių How to Scam People for Money, nes gi žinai.

Tiems, kas nori ir planuoja daryti kokį blogą, tai sakau išnaudokit mediją visapusiškai, o ne tik tam, kad savo nesąmones išsakyt, niekam juk nerūpi žmonių asmeniškumai.

Ir šiaip darykit tokį blogą, kad kitiems būtų:

ZAJABYS JĮ SKANUOT, NES INTIKE NIEKAS NESKAITO!!!!!!!!