Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-03-25

Kuo ypatingas turinio rašymas kiekvieną dieną

Rašydami kiekvieną dieną - mes pratiname savo tinklaraščio lankytojus aplankyti mūsų tinklapį kiekvieną dieną. Tai išties įdomus fenomenas.

Kai kurie tinklaraščiai renkasi turinio kokybę, nei turinio kiekybę ir tai yra gerai.

Aš pasirinkau rašyti kiekvieną dieną, taip žinau, kad žmonės įprastų lankyti mano tinklapį kiekvieną dieną.

Aišku rašymas kiekvieną dieną turi savų niuansų. Kartais tiesiog nėra motyvacijos rašyti kiekvieną dieną, kartais mes sergame, o kartais nėra visiškai jokio įkvėpimo.

Žinoma, kol tavo tinklaraštis yra jaunas, tai vienintelis dalykas - ką tu gali padaryti, yra rašyti gerą ir kokybišką turinį internetui. Atlikti visokias SEO optimizacijas ir kitus šūstrus dalykus.

Kol nebus turinio tavo tinklaraštyje, tol žmonės nematys prasmės jo lankyti.

Svarbiausia rašant internete būti reguliariu, kad žmonės žinotų - kada ir kiek tu rašysi.

Aišku yra tinklaraščių Lietuvoje, kurie yra rašomi nereguliariai - to pasekoje žmonės irgi ateina beveik kasdien tam, kad pamatytų naują turinį.

Jei turi lojalių fanų - tu nori juos džiuginti nauju turiniu.

Esminis sėkmingo tinklaraščio aspektas yra suburti žmonių auditoriją ir užsidirbti iš reklamos arba parduodamų produktų. Tačiau visi mėgėjiški tinklaraščiai nepasižymi dideliu skaitomumu - nes jų turinys nėra pakankamai geras ir nėra išreklamuotas.

Stambiuose ir dideliuose blogose dirba ne vienas žmogus, todėl jie gali padaryti žymiai daugiau darbo nei gali padaryti vienas asmuo rašantis asmeninį tinklaraštį. Jie turi marketingo specialistus, paieškos optimizavimo specialistus bei redaktorius.

Vienam apsiimti daryti viską yra didelis ir kartais atrodo per sunkus ir neatsiperkantis darbas.

Tačiau kokybė turi būti, antraip niekas neateis ir neskaitys tavo tinklaraščio.

Kaip be pažiūrėsi - turi spręsti savo auditorijai rūpimus klausimus.

Kuo geriau žinai savo auditoriją tuo tau pačiam bus lengviau generuoti turinį. Jei savo auditorijos nepažįsti ir nežinai kas jie tokie - rašysi padrikomis temomis apie viską. Tokie tinklaraščiai nepasižymi dideliu skaitomumu. Nebent esi žinomas ir populiarus asmuo, kurio kiekvieną žingsnį seka minios žmonių. Tokių tinklaraščių išties yra nedaug.

Kiekvieno pradedančio blogerio misija yra kurti reikalingą turinį žmonėms, o ne rašysi apie save ir savo nusivylimus bei pomėgius. Aišku, jei patinka - tai rašyk.

Jei rašai apie metus ir matai, kad tavo tinklaraštis niekur nejuda - pradėk domėtis papildomomis taktikomis, nes rašant ilgą laiką stebuklingai srautas neateis. Viskas priklauso nuo to - kiek esi matomas internete ir kokius raktažodžius naudoji. Aišku aš nesu SEO specialistas ir savo tinklaraštį rašau skaitytojams ir sau.

Svarbu yra pasirinkti vieną temą, kurią tu rašysi, kad tavo tinklaraštis būtų specializuotas, o ne viskas apie beleką.

Aišku tinklaraštis tinklaraščiui nėra lygus. Vieni pasiekia skaitomumą greičiau - kiti lėčiau, bet esminis dalykas yra nepasiduoti ir rašyti taip, lyg kažkada tavo idėjos suveiktų.

Reikia atsiminti, kad internete pilna konkurencijos - labai daug tinklapių konkuruoja dėl tų pačių raktažodžių.

Jei savo tinklapio papildomai nereklamuoji, tuomet daug vartotojų nesulauksi. Todėl reklamuoti yra būtina. Reikia rinkti linkus į savo tinklaraštį. Jei rašai lietuviškai, tai reikia lietuviškų nuorodų į tinklaraštį. Tačiau jei žmonėms nepatiks tavo rašomas turinys, tuomet niekas nedės nuorodų į tavo tinklapį. Todėl turinio kokybė ir dažnumas yra būtini dalykai.

Jei žmonės apie tave nekalba internete - toli nenuvažiuosi. Aišku spamint nereikia, nes iš to naudos jokios.

Turinys ir turinio kiekis yra svarbiausias tinklaraščio aspektas.

Jei rašysi reguliariai - laikas parodys ar esi geras rašytojas, ar ne.