Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-03-26

Keli išmintingi žodžiai apie rašytojo gyvenimą - blogeriams

Staiga gimsti į gyvenimą. Nei tu žinai kuo gimsi, nei žinai kas bus tavo tėvai, nei žinai kokioje šalyje tu gimsi.

Tai štai keli išmintingi žodžiai tau blogeri.

Pirmas dalykas yra tas, kad turi sugalvoti esminę nišą savo blogui. Tokią nišą, kuri bus efektyvi ir turės daugiau nei 1 000 + paieškos rezultatų per mėnesį. Rašymas viena iš temų, kuria gali rašyt. Jei nori.

Susigalvok savo pirkėjo personas, tai tokie žmonės, kuriems tu rašysi ir kurie "pirks" tavo produktą. Jiems visada reikia padėti, nes jie pastoviai kažko ieško.

Susirask raktažodį su pirkimo ketinimu. Tuomet tu galėsi parduoti kokį nors produktą arba pasiūlyti jį pirkti iš kažko kito už komisą. Tai geras dalykas, pritraukinėti klientus už komisą.

Aišku, raktažodžių Lietuvoje yra daug ir viską reikia kažkaip apgalvoti. Gali aišku ir savo paslaugas ar produktus pardavinėti. Viskas priklauso nuo skaitytojo ketinimo.

Ar jis nori tik paskaityti kokią nors informaciją ar jis nori kažką įsigyti, o gal jis nori tapti rašytoju ir jį domina rašymas? Čia kaip ir mano pagrindinė tema, tačiau temų yra begalė. Ir nuo tavęs priklauso kokią temą tu vystysi.

Antras dalykas yra rašymas. Čia slypi visko esmė, nes nuo mūsų sugebėjimo raštu komunikuoti idėjas priklauso mūsų tinklaraščio sėkmė.

Tai iš esmės ne konkretūs raktažodžiai, tai esminė rašymo tema. Dažniausiai rašydami tinklaraštį mes nesiekiame nieko parduoti, mes siekiame skaitomumo ir lojalių fanų, kurie mus lydės visą gyvenimą.

Aišku tokių tinklapių, kurie rašo tuos pačius dalykus yra begalė, todėl mūsų esminis tikslas yra pateikti tą pačią informaciją unikaliu kampu. Ko pasekoje mus mėgs daugiau ar mažiau.

Jei esi katalikas, tai paminėk dievą vieną ar kelis kartus savo tinklaraštyje, taip pritrauksi religingus žmones, o jei esi netikintis - taip ir parašyk, kad dievu tu netiki.

Nuo mūsų rašymo stiliaus ir idėjų pateikimo priklauso kokie žmonės skaitys mūsų tinklaraštį ir taps mūsų fanais.

Trečias dalykas yra kantrybė. Rašyti reikės ilgus metus, kol pasieksi tai ką esi užsibrėžęs - garantuoju, kad vienų metų neužteks, jai savo tinklaraščio niekam nebruki.

Skaitytojų srautas, lėtai ir stabiliai susiformuoja savaime - tik nekantriausi žmonės spamina ir kitiems kiša savo tinklaraštį, kai tuo tarpu kiti, kurie žino, kad blogosferoje viskas vyksta pakankamai lėtai, bando užsitarnauti savo reputaciją sunkiu, kruopščiu ir reguliariu darbu. Tu nori, kad apie tave kalbėtų kiti. To pasekoje mes populiarėjame ir gauname lojalius skaitytojus laikui bėgant.

Esminis dalykas tinklaraščio rašyme, nėra staigus srautas, o priešingai yra lėtas augimas ir to augimo išlaikymas.

Sunkiausia, galbūt, yra išlaikyti savo skaitytojus ilgus metus. Jiems neatsibosti ir pasiūlyti kažką naujo reguliariai.

Tai aišku gali būti ir kažkokie motyvaciniai tekstai. Tarkim rašymo motyvacija arba kokia nors kitokia motyvacija.

Jei sugebi rašyti motyvacinius tekstus, gali sukurti visai neblogą tinklaraštį, nes rašymas yra mažesnė rinka nei motyvacija. Arba gali turėt multi-funkcinės paskirties tinklaraštį, kur motyvuosi tam tikrus žmones. Čia aišku tik pasiūlymas.

Ketvirtas dalykas yra rašyti išsamius įrašus. To aš ne visada laikausi, tačiau pas mane išsamiai gaunasi per kelis įrašus. Kuo plačiau aprašai tam tikrą dalyką, tuo tavo įrašas turi daugiau vertės skaitytojui. Aišku, kad visi skaitys įrašą, tai ne garantija, tačiau kaip ir visada - atsiras tokių, kurie perskaitys viską.

Esmė yra sukurti tam tikrą skaitytojų auditoriją, kuri skaitys ne vienus metus. Tai lėtas ir ilgas procesas, tačiau manau, kad kiekvienam rašytojui garbė, kai jo tekstas yra skaitomas ir vertinamas. Garbė ir tiek.

Taip pat tinklaraštis yra geras būdas praktikuoti savo rašymo galimybes. Geresnio būdo aš tiesiog neradau. Aišku, gal tinklaraštis nebus populiarus, gal nebus plačiai skaitomas, bet tai geriausias būdas koks iki šiol yra išrastas.

Tinklaraščio rašymas paaštrina protą ir tai yra privalumas ieškant darbo arba pristatant save kaip personažą internete. Asmeninė platforma yra geriau, nei koks facebook profilis ar fanų puslapis. Tai faktas.

Penktas punktas yra tas, kad reikia būti savimi, nes internetas pilnas tinklapių, kurie rašomi sausai, be jokio asmeniškumo. Čia tu nori save pateikti kaip tam tikros, specifinės srities atstovą, kuris rašo patarimus tam tikrai auditorijai. Kadangi Lietuvoje tinklaraščiai nėra labai populiarus, tai sakyčiau tai nėra metodas pinigų uždirbimui - todėl apsimetinėti tuo, kuo nesi, nėra visiškai jokios prasmės.

Na ir galiausiai paskutinis dalykas, kurį čia paminėsiu yra tai, kad sėkmė garantuota po ilgų rašymo metų. Jei sugebėsi savo pomėgį atlikti dešimt metų reguliariai, tai turėsi surinkęs nemažą auditoriją. Nes reikia pabrėžti, kad tinklapis dirba net tada, kai tu miegi. 24/7.

Tavo rašoma informacija dirbs metų metus ir tenkins žmonių poreikius, todėl reikia rašyti informaciją, kuri bus aktuali ir po dešimt metų tam, kad tavo tinklapis būtų amžinai "šviežias" ir savotiškai aktualus tam tikrai auditorijai.

Gal šiandien nesi žinomas tinklaraštininkas, o gal tik ruošiesi pradėti, tad nenoriu, kad užkeltum sau didelius tikslus, nes greičiausiai nusivilsi. Rašyti blogą, kai rašai dėl populiarumo yra sunku ir žiauriai sekina.

Aš kai pradėjau, galvojau, kad po metų rašymo. aš turėsiu šimtą unikalių lankytojų į dieną - 100%, nes juk aš nesąmonių nerašau, bet laikas ėjo ir parodė tai, kad aš nebuvau teisus.

Todėl be dešimt metų rašymo, aš apie savo tinklaraštį negaliu pasakyti nieko. Jį visų pirma žmonės turi rasti, nes aš jo niekam nereklamuoju.

Rašyk daug, tikėkis mažai ir ateis sėkmė.