Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-03-27

Kasdien atidėk valandėle rašymui

Nesvarbu ką nori parašyti. Ar tai tinklaraštis, ar tai knyga - esminis dalykas yra rašyti dažnai ir po nedaug. Rašant daug - gali smegenys perkaisti.

Svarbu yra dedikuoti laiką rašymui. Aišku auditorijos surinkimas trunka ilgą laiką, todėl neapsimoka rašyti knygos, kai neturi auditorijos.

Čia aš kalbu apie rašymą, kaip hobį, kur tu pradedi nuo nulio ir esi nežinomas.

Rašyti tinklapį ar knygą - gali kiekvienas, kuris nori. Tačiau viskas įsiremia į skaitytojų auditoriją ir tavo skaitomumą. Aišku gali elektroninį knygos variantą įdėt į linkomaniją, ten parsisiųs keli šimtai žmonių, bet iš kur tu žinai - kiek iš jų perskaitys viską?

Esminis dalykas yra skaitytoją pritraukti tiek, kad jis būtų sudomintas pirkti sekančią knygą - jei ją parašysi. Skaitytojai, kurie nemoka pinigų už tavo sunkų darbą yra neverti laiko, nes jie geriausiu atveju parašys kokį nors komentarą ir tiek.

Iš komentarų nepragyvensi, kas iš to, kad knyga surinks kelis like.

Rašytojui, tinklaraštininkui, kaip ir bet kokios profesijos žmogui reikalingi pinigai, todėl atsidėdamas valandą kitą ir nusprendęs rašyti ilgą laiką - pasieksi savo tikslus.

Tai aišku sekinantis, gal kartais nuobodus darbas, tačiau visko gale jis atsipirks - aš tau garantuoju. Tapti skaitomu rašytoju nėra lengva, nebent dirbi kažkokiame laikraštyje, kur tavo vardas nedominuoja.

Kalbu apie asmeninės platformos sukūrimą, kur žmonės renkasi paskaityti tavęs, o ne kitų rašytojų. Tai didis darbas. Kartais norisi mesti visokius rašymus, bet nustojęs rašyti - tu netapsi žinomas.

Internete svarbi yra reputacija, patikimumas, o tai įgyti gali tik ilgą laiką rašydamas.

Gerai, kai kokie laikraščiai nori su tavimi dirbti, tačiau kas tada, kai joks laikraštis nenori tavęs kaip rašytojo?

Tinklaraštis yra būtent tas pasirinkimas, kurį reikia padaryti - rašant tinklaraštį tavo turinys pasiekiamas bet kur, kur yra internetas. Ir tai geras dalykas, nes tu būsi surastas laikui bėgant.

Todėl prieš rašant, ar galvojant apie rašymą reikia suprasti, kad tai nėra įkvėpimo reikalas. Tai yra darbas, net tada, kai nėra visiškai jokio įkvėpimo, nes tu pats turi sugalvoti temas, kuriomis rašysi.

Tam, kad tapti sėkmingu rašytoju, pirmiausia reikia atsidėti laiką rašymui. Per valandą, manau, kiekvienas pradedantis rašytojas gali parašyti internetinį įrašą ir jį publikuoti. Aišku, srautas, tai didelis klausimas, bet be kelių metų nesitikėčiau jokio srauto.

Jei būčiau žinojęs, kad parašius knygą bus sunku pasiekti skaitytojus, būčiau nerašęs tos knygos ir laukęs, kol susirinks mano auditorija.

Toks dalykas, kaip blogas yra pašaukimas - žmogus turi labai norėti turėti sėkmingą tinklapį, nes dirbti reikės metų metus, kol kažkas apčiuopiamo gausis.

Todėl, jei esi pradedantis rašytojas. Rašyk kasdien, bet po nedaug ir apgalvok savo nišą, kuria tu rašysi. Kadangi rašyti reikės ne vienerius metus, o kai tapsi sėkmingas ir gausi rezultatus, tai dar labiau norėsi rašyti, bet svarbu galėti rašyti net tuomet, kai negauni jokių rezultatų.

Taip pat, nereikia būti pačiu geriausiu rašytoju, gali būti mėgėjas, nes žmonės skaito viską.