Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-03-18

Dėl ko verta gyventi

Kaip žinia dauguma žmonių ieško knygos: "Dėl ko verta gyventi", o tai reiškia, kad žmonės yra užsigrūzinę ir užsidepresavę.

Parašysiu:

Dėl ko verta gyventi

Kaip žinia, mes visi gyvename sistemoje - tai yra šimtaprocentinis faktas, vieni tai suvokia, kiti to nežino, bet visus žmonės, kurie yra aplinkui tave valdo kažkokia tai sistema: gali tai vadint matrica, civilizacija arba tiesiog simuliacijos teorija.

Gyvenimas bėga iš lėto. Atsitiktiniai įvykiai sujungia žmones: atsiranda moterys, atsiranda draugai ir darbai. Gyvenime gali pakeisti tik save, o to pasekoje pakeisi kažkieno gyvenimą.

Maži darbai gali susidėti į didelius pokyčius žmonių gyvenimuose.

Nereikia prarasti vilties. Gyvenimas neteisingas ir nesąžiningas, o tas, kas galvoja atvirkščiai yra naivus žmogus. Teisybės nėra gyvenime, todėl mums belieka tik vienas dalykas.

Prisitaikyti.

Susirasti darbą pagal savo galimybes, susirasti moterį, padaryti vaikų ir gyventi laimingai lizingu - skoloje - tai tradicinis gyvenimo modelis.

Bet kaip gyventi, kai nenori vaikų, nenori šeimos, nes esi šiek tiek trenktas?

Visa tai nesąmonė.

Gyvenimas neateina su vadovėliu.

Ir visus mus valdo nežinia, juk mes nežinome kaip užbaigsime savo dienas, gal pensionate, o gal mašina nutrenks arba kažkas užmuš - pasaulis nėra saugi viena, niekada tokia ir nebuvo.

Bet dabar mes gyvename laisviausiuoju periodu kada nors istorijoje - galime daryti bet ką, bet viskam reikia pinigų. Lėšų išgyvenimui - lėšų moteriai ir vaikams.

Gyventi verta dėl nežinomybės, nes mes nežinome, kas bus rytoj - su kokiais žmonėmis susipažinsime.

Sutikus tinkamą žmogų gyvenimas gali apsiverst 100%.

Gyvenimas nestovi vietoje, nors bėga lėtai. Mes iš lėto judam link mirties. Atsiprašau, kad tai skamba kiek pesimistiškai, bet tai yra tiesa. Mes po truputį mirštame.

Ir kai galvoji apie visas negandas ir apie tokius dalykus apninka neviltis, iš kurios reikia išsikrapštyti.

To pasekoje kyla klausimas - dėl ko verta gyventi?

  • Gyventi verta dėl maisto, juk maistas skanus ir jis būtinas, bet tai džiaugsmo nusivylusiam žmogui nekelia, nes nuo maisto tunkama.
  • Gyventi verta dėl draugų, jiems visada reikalinga mūsų pagalba, o kartais, net ir jie mums padeda.
  • Gyventi verta dėl moterų, jos mielos, bet kartais užknisa jų zajobai.
  • Gyventi verta dėl augintinių, jie geri iš prigimties ir pikto žodžio nepasakys, tačiau laidus, batus ir sienas suniokos - dar vienas dalykas už kurį reikia mokėti.
  • Gyventi verta dėl prabangos, prabanga ir pinigai atveria naujas galimybes - jie atveria pasaulį, tačiau ne visi gali turėti tiek daug pinigų, kad kažkas kardinaliai pasikeistų.
  • Gyventi verta dėl muzikos ir kito meno, kam patinka filmai, kam muzika, kam knygos, kam piešiniai - tapyba. Visa tai menas, kuris praturtina tuščią sielą.

O jei atrodo, kad gyventi neverta - visada galima išeiti iš gyvenimo. Gyvenimas, tai ne vertės klausimas. Visi hedonistai ieško malonumo, bet tai nereiškia, kad gyvenimas bus malonus visą laiką.

Gyvenime reikia patirti tam tikrą kiekį skausmo, ar tai dvasinio, ar tai fizinio, ar tai psichinio ir emocinio. Skausmas yra pagrindinis gyvenimo elementas, tas, kuris nepatiria skausmo nepatiria ir džiaugsmo.

Skausmas praeina ir užplūsta džiaugsmas. 

Aš nesakysiu, kad gyventi yra labai verta, bet reikia stengtis ir nepalūžti, nes gyvenimas visus pastato į savo vietą. Gyvenimas it didelis presas, kuris tave suformuoja.

Kitas dalykas yra susigalvoti tikslą ir jo siekti. 

Gyvenimas be tikslo yra apmaudus gyvenimas. Todėl, net toks tikslas kaip rašymas - praturtina sielą ir apdovanoja kritiniu mąstymu.

Šiek tiek optimizmo, šiek tiek pesimizmo - tai mūsų gyvenimas, bet jei tikėsi, kad bus blogai, tai greičiausiai taip ir bus, tačiau yra sunku nepalūžti sunkiomis akimirkomis.

Gyvenimas tave sulaužys, bet esmė yra atsistoti po kiekvieno smūgio ir tęsti savo užsibrėžtą tikslą.

Norėčiau, kad gyvenimas būtų lengvesnis, tačiau kokį gavai gyvenimą - tokį ir turėsi nugyventi.

Reikia pripažinti, kad gyvenime nėra jokių bendrų tikslų, kurie yra skirti visiems žmonėms. Gyvenimas nėra kažkas įspūdingo. Tik kai kuriems.

Gyvenimas duos tau viską, jei būsi to vertas. Bet žinant faktą, kad milijonai žmonių miršta iš bado, nesinori tikėti dievu, kuris kažką saugo ir slaugo.

Tu čia vienas. Gimei vienas, gyvensi vienas ir mirsi vienas, nes dievo, tokio, kuris padeda - greičiausiai nėra - niekas nežino.

Turi susitaikyti su tuo, kad tu esi čia vienas, bet dievu gali tikėt ir melst stiprybės, nes esminis dalykas yra nugyventi sunku gyvenimą, o ne lengva. Tas, kas sunkiai gyvena įgyja daugiau patirties.

Taip pat nereikia pasimesti tarp išgalvotų daiktų, nes visas šitas pasaulis yra išgalvotas ir jis pilnas fantazmų: lėktuvai, mašinos, namai, mobiliakai, kompiuteriai ir internetas - visa tai yra išgalvota ir nebūtina.

Ir žinoma, reikia skeptiškai ar kritiškai į viską žiūrėti. Tavo gyvenimas, bet kitų žmonių taisyklės prie kurių reikia derintis.

Kad ir ką darysi - turėsi uždirbinėti pinigus, todėl negali sakyt, kad esi laisvas ir nepriklausomas.

Mes visi priklausome vienas nuo kito - va tau ir sistema.

Gyventi verta, net tada, kai norisi nusižudyt. Bet didžioji dalis žmonių ieško paguodos, atjautos ir supratimo.

Visi mes ieškom patarimo iš patyrusių žmonių ir tai yra faktas.

Gyventi verta, net šizofrenikui, bet skausmas kurį jis kenčia yra nežmoniškas.

Tad verta džiaugtis, kad nesergi psichine liga ir nesi suparalyžiuotas.

Pagrindinis dalykas yra sveikata, čia jau nieko nepridursi, o jei nėra sveikatos reikės pasikankinti daugiau. 

Gyvenimas gali būti žiaurus, bet kiekvienas turi rasti dėl ko jam gyventi.

Nėra taip, kad ateis žmogus ir pasakys, kad verta gyventi dėl to ano ar kito.

Gyvename subjektyvioje realybėje, ir viską vertinam pagal savo paradigmą.

Iš to seka, kad tai kas tinka vienam - visiškai netinka kitam.

Mes jau tokie, skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs.

Ir tai žavi - gyventi verta.