Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-02-16

Rašant internete, nereikia atmesti eksponentiškumo

Supranti koks dalykas yra.

Kuo daugiau tu rašai, tuo didesnė tikimybė, kad tavo postą kažkam parodys.

Tai reiškia, kad laikui bėgant - tu sukursi neblogą informacijos archyvą. Kam aktualu bus, kam ne - čia neesmė.

Nes srautas visada didėja eksponentiškai.

Tinklaraščio rašymas tavęs neapriboja - tu gali rašyti kiek nori, esu radęs gerų tinklapių, bet jų problema yra ta, kad jie mirę arba kad autorius rašo labai retai ir neturi jokio aiškaus ir nuspėjamo grafiko. Tad tu tuos tinklapius pamiršti ir jie pasidaro nebeaktualūs.

Taip jau yra.

Todėl rašant tinklaraštį - nereikia jo apleisti, jei pirmus kelis metus tavęs niekas neskaito.

Nes žymų srautą gausi tik vėliau, kai turėsi pakankamai aktualios informacijos savo archyve.

O kai ilgai rašysi - kiti rašytojai tave pastebės ir įtrauks tavo tinklaraščio nuorodas į savo tinklaraštį. Aišku lietuviškų tinklaraščių yra nemažai, bet dauguma jų yra mirę, nes rašytojui turbūt užkniso rašyt ir nematyt jokio lankytojų srauto.

Todėl rašant - reikia turėti tam tikrus tikslus, kuriuos tu nori pasiekti su savo tinklaraščiu. Dešimt lojalių, po to dvidešimt ar penkiasdešimt lojalių skaitytojų - čia jau nuo tavęs priklauso kokius tu tikslus išsikelsi.

Bet geriausi tikslai, tai tie, kurie nėra remti rezultatais - todėl geriau susikurti tikslą, kad rašysi kiekvieną dieną, bent po vieną postą ar kartą į savaitę - reguliariai.

Žmonės skaitantys tavo tinklaraštį nori, kad tavo rašymo rutina būtų nuspėjama, kad jie atėję rastų naujų įrašų.

Niekas tau nedraudžia, rašyti po kelis įrašus per dieną, nes kuo daugiau jų turėsi - tuo daugiau srauto ateis pas tave į tinklapį iš paieškos sistemų.

Žmonėms tavęs reikia, bet dažnai jie tavęs neranda, nes gal tu kaip ir aš savo tinklaraščio nereklamuoji ir nekiši kitiems į akis. Internete laimi tie, kas garsiau rėkia ir bruka savo mėšlą kitiems.

Jei savo tinklaraščio nereklamuoji - tai nesitikėk didelio srauto, pirmus kelis metus. Nes tokie dalykai taip neveikia.

Jei tu geras rašytojas, tave skaitytojai laikui bėgant išreklamuos, nes geriausius dalykus mums parodo kiti.

Jei į dieną gauni dešimt lankytojų - tai per dešimt dienų atsiras vienas kitas, kuris paskaitys ir tavo tinklaraštyje užtruks apie pusvalandį - bent taip rodo statai.

Ir kuo daugiau informacijos tu turi - tuo geriau. Dar nepamiršk tokio aspekto, kad jei šiandien kažką parašai - tai žmogus gali rasti tavo saitą, kad ir po dešimt metų, kai tu parašei įrašą ir jei patiks - tu turėsi skaitytoją, jei toliau rašysi.

Šiuo metu didžiausi ir populiariausi užsienietiški tinklaraščiai yra rašomi apie 10+ metų, tai patikėk, kiek reikia darbo įdėt į rašymą, kad turėt sėkmingą saitą.

Ir tai rašymas negarantuoja - sėkmės, nes didžioji dalis yra marketingas. Jei tu pats ir niekas kitas nereklamuos tavo saito - tu toli nenuvažiuosi.

O paieškos sistemoms reikia geros informacijos, tad čia žinai - konkuruoji su visu pasauliu dėl pirmos vietos paieškos sistemoje.

Kai valgyt norisi dabar, tai ir rezultatų reikia dabar, bet kiek aš žiūrėjau internete - tai sako, kad be poros metų nieko nebus. Čia užsienyje, o ką jau kalbėt apie Lietuvą - šalį, kur niekam nieko nereikia.