Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2017-02-27

Nesakyk, kad neturi pasirinkimo

Kiekvienas iš mūsų renkamės, ką darysime rytoj, poryt ir ateinančius dešimt ar dvidešimt metų.

Pasirinkimų yra galybė ir kai kurie, ne visi, dalykai priklauso nuo mūsų.

Jei šiandien pradėsi rašyti tinklaraštį ir laikysiesi rutinos, tarkim kartą į savaitę, tai turėsi 1040 įrašų savo tinklaraštyje, o jei padarysi tai septynis kartus per savaitę - turėsi 7300 įrašų po dvidešimt metų.

Klausimas toks: jei turėsi 1040 - 7300 įrašų savo tinklaraštyje - ar tu nebūsi skaitomas?

Mūsų darbas yra vienintelis dalykas, kuris sukuria mums gerbūvį.

Mes neįvertiname šiandieninių smulkmenų ilgajame laiko periode.

Sukurti įrašą ir išsakyti savo nuomonę visais gyvenimo aspektais trunka apie 5-30 minučių į dieną, jei tai darome kiekvieną dieną ar kartą į savaitę.

Darbe reikia dirbti 8 valandas, tačiau skirtumas tarp darbo ir blogosferos yra tas, kad tavo tinklaraštis dirba 24/7. Seni įrašai galioja dešimtmečius arba net šimtmetį - kol būsi gyvas ir kol platformos niekas nenuims.

Kai tuo tarpu darbe - tu dirbi, ir kitą dieną tau vėl reikia dirbti. Tu nesukuri ilgalaikės vertės sau. O sau dirbti yra svarbiausia.

Neinvestuodamas, nekaupdamas pinigų ir atidirbęs 40 metų kažkam tu turėsi tik pensiją, kas šiai dienai yra 150 - 400 eurų daugumai. Aišku, tai pakils, bet tai nėra sėkmingo gyvenimo garantas žinant faktą, kad labai daug žmonių nedirba ir nemažai žmonių emigruoja.

Tačiau Lietuvių kalba, jinai dar nėra prie išnykimo ribos. Todėl tavo tinklaraštis veiks ilgą laiką.

Ilgalaikiai dalykai atsiperka po truputį, kai darbe jau po mėnesio ar po dienos matome rezultatus. Tinklaraščio auditorijos subūrimas gali trukti, net iki dviejų ar penkių metų - todėl rašantysis turi būti pasiruošęs darbui, kuris atsiperka ne iš karto.

Kitas aspektas yra žinomumas, rašydamas tinklaraštį tu vienaip ar kitaip tapsi žinomas tam tikro sluoksnio, intereso žmonėms. Kas yra gerai - vienaip ar kitaip apie tave pradės žmonės kalbėt, jei tavo turinys bus naudingas.

Ar sunku į savo gerbūvį suinvestuoti 109500 valandas per dvidešimt metų. Manau, kad ne, nes laikas vienaip ar kitaip praeis. Todėl nereikėtų sakyti, kad neturime pasirinkimo. Tačiau aišku - valgyti reikia dabar, o ne po dviejų ar penkių metų. Ir niekas negarantuoja sėkmės, tačiau dirbdamas talentą ilgą laiką - jį užkelsi iki tam tikro lygio ir būsi skaitomas.

Tai yra svarbiausia.

Blogosfera yra neįkainojamas dalykas, gaila daugelis nesupranta to prasmės ir Lietuviai tinklaraščių beveik nerašo arba rašo pasislėpę - anonimiškai.

Šiandien galiu garantuoti, kad mano tinklaraštis yra aktyviausias Lietuvoje - niekas tiek daug nerašo kiek aš. Arba aš jų nežinau ir jie nežinomi arba nauji tinklaraščiai.

Tas, kuris sėdi ir atlieka daugiau darbo negu kiti - visada būna apdovanotas kitų žmonių, nes visi žmonės mėgsta tuos, kurie sunkiai dirba. Tačiau esmė yra ne sunkiai dirbti, nes sunkus darbas tavęs niekur nenuneš, o dirbti protingai ir nuosekliai ir pastoviai. Tą reikia suprast.

Ir dabar kai jau supranti tai, viskas priklauso nuo tavęs - ar tu tai darysi ar ne.