Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-06-23

Žinių svarba

Aišku, visi sako, kad reikia mokytis ir mokytis, o mokytis reikia tik tam, kad turėtum darbą.

O jei nenori dirbti, tai tau mokslo praktiškai nereikia, tačiau su žiniomis formuoji save ir kuo daugiau žinai - tuo įdomesnis pašnekovas tampi.

Bendrauti su tais, kurie domisi tik aktualijomis yra apgailėtinas reikalas. Nes domėdamasis aktualijomis, niekada neturėsi tikrųjų žinių - tas, kas aktualu - praeina ir tiek.

Jei nori rimtų žinių - turi mokytis, tačiau eiti į universitetą yra prastas reikalas, nes tenka mokėti pinigus. O kam mokėti pinigus, kai internete pilna kursų nemokamai - imk ir mokykis, kas tau trukdo?

Matai, kuo daugiau žinių turi - tuo daugiau naudos visuomenei iš tavęs, nes tampi labiau pritaikomas. Aišku, be diplomo ir gražių drabužių niekam nieko neįrodysi. Visi tik įvaizdį žiūri - juk dešimtukas gražiau atrodo nei dvejetas. Ir šiaip, kai baigi mokslus pažymiai tampa neaktualūs - svarbiausia yra išmokti praktiniai įgūdžiai, kuriuos gali pritaikyti savo aplinkos praktikoje.

Juk reikia ieškoti tokio darbo, kurį norėsi dirbti visą gyvenimą - tiksliau ne darbo, o projekto. Projektai būna ilgalaikiai, o darbas gali ir pasibaigti. Todėl niekam nesiūlau išvis ieškoti to darbo, o vietoje to galvoti kaip įsukti savo asmeninį projektą.

O tai pakankamai lengva, tačiau reikia pažinčių, jei esi koks nors lopas, tai niekas niekada nenorės su tavimi dirbti. Lopas įvaizdžio prasme - turėk nekomercinį snukį ir nekomercines žinias - niekada nerasi darbo pas jokį darbdavį. Tačiau visada gali sukurti ilgalaikį projektą, net ir neturėdamas jokių techninių ar praktinių žinių - viską galima įgyti laikui bėgant.

Svarbiausia čia rasti savo nišą ir geriau imti konkurencingą nišą, nes niša, kuri neturi konkurencijos yra laiko švaistymas, tiesiog dėl to, kad niekam neaktualu. O jei niekam neaktualu - reiškia, kad toje nišoje niekas nėra pasiruošęs leisti pinigų, kad įgytų kokį nors produktą arba paslaugą.

Kad ir koks būtų verslas - jis turi tenkinti kažkokią tai paklausą. Nu supraskit nėra paklausos nėra ir darbo ir verslo nepadarysi bei produkto neparduosi.

Tai viskas ką norėjau šiandienai pasakyti.