Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-06-24

Minimalus žinių kiekis

Pasakysiu atvirai: niekas nenori, kad tu būtum protingas.

Šiame pasaulyje nereikia mąstytojų, visiems reikia sunkiai dirbančių ir darbščių žmonių, kurie per daug galvos nesuka.

Tau tereikia žinių tiek, kad galėtum atlikti savo darbą neklausinėdamas jokių papildomų klausimų. Dirbti ir viskas.

Supranti valdžiai nepalanku, kai yra daug protingų žmonių. Protingi žmonės gali sukelti maišą, gerai yra, kai didžioji dalis žmonių nėra protingi. Tada kiti protingi negali susirinkti į mažumą su kuria reikės skaitytis. Geriau, kai būna visokie pydarasai ir kitokie iškrypėliai, negu kad protingi žmonės.

Protingas žmogus visada bus nepatenkintas tuo, kaip vyksta reikalai ir visada norės kažką pakeisti, tačiau vienas jis nieko niekada nepadarys. Kiekvienam pokyčiui reikalingi bendraminčiai, o kai žmonės abejingi, tai bendraminčių dažniausiai ir neatsiranda. Toks jausmas, kad žmonės miega ir gyvena autopilotu - su visais tikrai - nesusišnekėsi.

Taip ir gaunasi, kad pasaulyje retai kas pasikeičia. Geresnio pasaulio niekas nenori ir retas kuris įsivaizduoja, kad geresnį pasaulį galima sukurti. Juk yra visokių projektų, tačiau jie tik ir lieka projektais, nes toks jausmas, kad niekam neįdomu.

Aš nežinau, norėčiau kitokio pasaulio - kur bent darbą žmogui duotų, o dabar dėl darbo ir dėl savo išsilavinimo turi kovot pats - turbūt visais laikais taip buvo. Nežinau - negyvenau.