Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-05-15

Tavo raštui reikia skaitytojo personos.

Žinai, kartais atrodo, kad šiam pasauliui gali pasakyti bet ką ir jį sudominsi. Tačiau ne visada tai yra tiesa.

Prieš ką nors rašydamas turi pagalvoti apie savo skaitytoją - kuo domisi skaitytojas ir apie ką jis galvoja, kokios jo problemos ir ar tu gali savo raštu išspręsti tas problemas.

Dažnai kai pradedam rašyti - neturime visiškai jokio suvokimo kam rašome. Rašome tik tam, kad rašytume. Ir toks rašymas neatveda jokių skaitytojų. Patys rašome, patys ir skaitome. O juk reikia užsiimti ir marketingu. Prastai parašytas tekstas, kuriame mes išreiškiame savo norus ir lūkesčius nesulauks tiek dėmesio kiek galėtų sulaukti tekstas, kuris skirtas auditorijai. Ir sprendžia auditorijos problema.

Aš turiu problemą, apie tą problemą ir rašau bendraminčiams, kurie irgi nori būti profesionalūs rašytojai. Aišku darydamas savo tinklaraštį darau klaidas. Mokausi kiekvieną dieną ir bandau išspręsti auditorijos problemą.

Niekada nerašyk teksto negalvodamas apie skaitytoja. Tekstai, kuriose negalvojame apie skaitytoja yra nieko verti. Juk rašydamas turi tenkinti skaitytojo užgaidas - antraip neturėsi skaitytojų.

Prieš rašydamas savo tekstą susikurk skaitytojo profilį, pabandyk atsakyti į šiuos klausimus.

  1. Kas yra tavo skaitytojas?
  2. Kiek jam metų ir kokios jo svajonės?
  3. Kokią problemą jie nori išspręsti?
  4. Ir kuo tu gali jiems padėti?
Aš pats beveik du metus rašiau šiaip savo malonumui ir apie jokius skaitytojus aš negalvojau. Man kažkodėl atrodė, jog žmonės viską skaito. Praktikoje gavosi visiškai kitaip nei aš tikėjausi. Aišku, atsiranda žmonių, kurie man parašo, kad mano tinklaraštis įdomus, atsiranda tokių, kurie iškeikia. Žodžiu reikia aiškiai žinoti kam rašai ir kokią problemą nori išspręsti.

Jei nežinai kokias problemas gali spręsti - pagalvok apie save. Spręsdamas savo problemas visada tobulėsi, kodėl apie tai neparašius? Savo problemas gali pateikti kaip skaitytojų problemas ir susirasi bendraminčių ir lojalių skaitytojų.

Kiekvienam tinklaraščiui reikia nišos. Nes plataus profilio tinklaraščiui labai sunku surasti lojalių skaitytojų, kadangi reikia konkuruoti su stambiais internetiniais tinklapiais. Juk pats vienas neparašysi nieko geriau nei delfi.lt. Tačiau niekas netrukdo pasirinkti nišą kuri yra aktuali tau ir aktuali kitiems. 

Vieni žmonės nori pakeisti savo gyvenimą ir tapti optimistais, kiti nori tapti rašytojais ir susiduria su problemomis. Pasaulis pilnas problemų ir jas reikia spręsti - kuo ankščiau suvoksi, kad tau reikia skaitytojo personos - tuo greičiau pradėsi rašyti gerą ir naudingą tekstą.

Tekstas turi būti naudingas, antraip jis nebus skaitomas. Aišku, jei rašai savo malonumui tai rašyk, bet kodėl nepavertus savo malonumo pinigais. Tai žinoma yra nelengva ir reikalauja daug pastangų, tačiau tai yra įmanoma.