Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-05-19

Kodėl per Kalėdas žmonės dovanoja dovanas.

Nu čia žinai, atsakymas labai toks paprastas. Per visus metus parduotuvėse susikaupia įvairaus šūdo ir tą šūdą gale metų reikia parduoti, nes kiekvienais metais keičiasi mados. Todėl per Kalėdas gauname iki 75 procentų visam tam mėšlui. Tai kas buvo madinga vienais metais tampa nemadinga kitais metais ir visi žmonės, kurie perka dovanas per Kalėdas yra aukos, nes perka tai, kas kitais metais bus ne populiaru ir ne madinga, o kaina bus tokia pati. Po Kalėdų seni modeliai atpinga, todėl pirkti per Kalėdas realiai neapsimoka. Bet ką darysi - visi švenčia. Reikia būti kaip visi.

Tikras pacanas - jis niekada niekam neperka dovanų. O jei perka dovaną, tai tik sau.

Kalėdos yra fiktyvi šventė, per kurią galima nemokamai priėst, jei kažkas kviečia pašvęst. O taip, pirkti dovanas yra nesąmonė. Geriausia dovana tai pinigai.

Žmonės padovanoja vienas kitam po šimtą eurų ir būna laimingi, nes pasikeitė dovanomis. Taip gaunasi, kad niekas niekam nieko nepadovanojo. Yra toks įvykis buvęs, gerai pažvengiau.

Aišku kalėdos yra tradicija, tipo švenčiamas Kristaus gimimas ar atgimimas, kažkas tokio. Nesu religingas, tad tos visos šventės mane mažiausiai domina, tačiau esu priverstas švęsti, nes visi švenčia. Tačiau neatsimenu, kad būčiau kažkam dovanojęs dovaną. Ai tai knygą ar dar ką nors - tai kuo noriu atsikratyti pats.

Kai esi kitoks žmogus, tai ne visi tave mėgsta, tačiau pasakysiu taip. Visos dovanos remiasi į pinigus, jei pinigų nėra - nėra ir dovanų. Aišku gerai padovanoti kokius nors pigius auskarus, o pačiam gauti 100 eurų. Tai aišku visai neblogai - geras biznis. Bet pasakysiu, kad per Kalėdas žmonės daug tikisi.

Neabejoju, kad kiekvienas nori gauti brangesnę dovaną nei pats už dovaną mokėjo arba blogiausiu atveju tokios pačios kainos arba vertės dovaną gauti. Niekas nenori į tas Kalėdas kišti pinigų, nes dažniausiai kalėdas švenčiame su giminėm, su kuriomis susirenkame tik per šventes - o jei nebūtų švenčių, tai niekada ir nesusimatytum su tom giminėm.

Žmonės yra per daug vienas nuo kito nutolę. Visi užsiėmę kažkokiais reikalais ir niekas neturi laiko net puodelio arbatos išgert. Darbas ir pati ta nevaisinga veikla atitolina žmones vienas nuo kito. Artimi žmonės susvetimėja. Ir viskas dėl pinigų. Jei vienas žmogus turi daug pinigų, tai kitas žmogus bus jam neįdomus, nes jis ne tame pačiame finansiniame lygyje. Turtingi žmonės yra užsivertę darbais - jie gamina pinigus, nes pinigų niekada nebus per daug. O tas, kuriam nepavyko užsikabinti šiame gyvenime bus užmirštas ir niekam reikalingas. Socialinis statusas išskaido žmones. Nesėkmingi bendrauja su nesėkmingais, o sėkmingi su sėkmingais arba tam prijaučiantiems.

Per Kalėdas susirenka giminė tarytum iš skirtingų pasauliu, tie kas daug keliauja - giriasi savo klajonėm, o tie, kas sėdi namie ir neturi už ką keliauti - sėdi ir klauso. Bet jei norime perteikti įspūdžius, kodėl nepaimame su savimi tų, kurie negali keliauti. O gi todėl, kad kitai kelionei neužteks pinigų.

Šiame pasaulyje kiekvienas už save, o tas, kas nenori konkuruoti yra priverstas badauti. Aš pats nesu konkurencingas žmogus, man patinka bendradarbiavimas. Kai du žmonės nori padėti vienas kitam ir eina dėl bendro tikslo. O ne kai du žmonės varžosi dėl vieno darbo. Varžytis yra apgailėtina, tačiau jei nebūtų konkurencijos, tai pas mus dar prasti kompiuteriai būtų - jei išvis būtų.

Gaila, bet visi turtingi negali būti, nes pasaulyje yra ribotai pinigų, jei pinigų būtų neribotai - tai tada jo, kiekvienas galėtų būti turtingas ir tada pinigai prarastų vertę. Dabar palanku tik turtingiems žmonėms, o kas neturtingas - tai turi sukti galvą, kad išgyventų. Nieko nėra nemokamai, o jei yra tai tik spąstuose.