Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-04-15

Rytinė arbata - rytinė cigaretė

Nėra nieko geriau kaip ryte atsigerti arbatos ir užtraukti kartų dūmą.

Gyvenime reikia mokytis, kad gauti gerą darbą. O jei dirbti neplanuoji - tai kam tau tie mokslai?

Pažįstamą vieną turiu baigė muzikos akademija pianistas, o dabar dirba apsauginiu ir problemų nemato. Norėjo ten išleisti pianino pradžiamokslį, bet vadybininkui nepatiko - sakė man, kad neįmanoma parduoti to, ko vadybininkas nesupranta.

Visi gudrus gauti finansavimą ir groti kur nors, o kai nėra finansavimo - tai niekur nepagrosi.

Jo problema yra tame, kad jis tingi groti. Jis jau dešimt metų geria beveik kasdien. Aš jam sakiau, jog svarbiausia groti ir tada žmonės patys ateis paklausyt, o kai tu negroji ir nekuri muzikos - tai niekam tu neįdomus. Sakau baigei mokslus groji pianinu, dirbai dėstytoju - bet viskas truko neilgai.

Manau, jog kiekvienam likimas turi savo vagą ir negali būti tuo, ko manai, kad nori būti. Gali tik vienetai, kurie tinkamu laiku tinkamoje vietoje atsiduria. Jei tavo pažįstamų ratas menkas, tai labai abejotina, kad rasi gerą darbą ar kaip nors kitaip prasimuši. Reikia žinot tinkamus žmones, kad prasimušt. Vieno žmogaus taip iš gatvės nepaims. Ir šiaip pasakyk man įmonę, kuri nori iš gatvės imti žmogų - tokių nėra. Lietuva švogerių kraštas.

Mano brolis kuria muzika ir dar kelis iš interneto kuriančiuosius pažįstu - niekas tos muzikos neparduoda šiais laikais, nes yra visokie spotify ir youtube, kur gali nemokamai muzikos paklausyti. Laikai, kai mokėdavau šešis litus už kasetę praėjo. Ir aš tuo labai džiaugiuosi, kad muzikos pirkti nebereikia.

Tikras muzikantas, tai jis turi uždirbti iš koncertų, bet pasaulyje yra labai daug nepripažintų muzikantu, kurie groja undergrounde. Būti populiariu tas pats, kas ir rašytojui - žiauriai sunku. Raštą tai žinai gali dar po mirties pripažinti, o muzika yra labai trapus dalykas. Ji nuskamba ir viskas baigta.

Be to tam mano pažįstamui būtas sudegė - viskas purvina ir apdegę. Žodžiu žmogui pasisekė tiek, kad jis dar nenumirė.

Pažįstu kelis žmones, kurie baigę mokslus negali susirasti darbo. Nu taip jau yra - ne visi darbo rinkai yra reikalingi, nes kapitalizmas padarytas taip, kad užtektų mažiau žmonių negu yra. Visi kapitalizme dirbti tai negali, o be to yra krūvos ligonių, visokių invalidų - tai jie tai šimtu procentų nedirba ir bando suktis.

Matai, kol mokės pašalpas žmonėms - tol nebus tikslo eiti dirbti. Iš prigimties žmogus yra tinginys - nu aišku, gal ne visi, bet didžioji dalis žmonių geriau neeitų į darbą, o vietoj to ant pievutės gulėtų su chebra ir aliuką gertų. Nu taip jau yra.

Pasakyk man žmogų, kuris nori dirbti. Gal čia yra kažkokia kitokia žmonių klasifikacija - tinginiai ir darbštuoliai.

Žodžiu einu cigaretę užtrauksiu.