Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-04-08

Nebūsi geras rašytojas, jei esi nuobodus žmogus

Prieš parašant gerą knygą reikia turėti tam tikrą patirtį, be patirties nieko gero neparašysi. Tiesiog neįmanoma tiek daug pilstyt iš tuščio į kiaurą.

Gyvenimas pasirenka savo rašytojus, o kitas dalykas yra užsispyrimas. Vienas rašytojas netapo žymus rašydamas knygas, o jų parašė 27! Ir visos buvo nevykusios.

Arba reikia skaityti ir semtis idėjų iš kitų rašytojų - vienaip ar kitaip aš tingiu skaityt ir esu nuobodus žmogus, tad rašytojas iš manęs labai prastas. Niekam neįtiksi šiais laikais, o be to žmonės tingi skaityti - nesvarbu kokį gerą kūrinį parašysi. Kas iš to, kad tavo knygą perskaitys šimtas žmonių Lietuvoje. Kad daugiau sudomintum - turi būti labai nenuobodus žmogus, bet aš tai neįsivaizduoju kaip reikia tokiu būti. Kokias patirtis reikia apturėti, kad iš tikro būti įdomiu žmogumi.

Gali būti apsiskaitęs ir apkeliavęs visą pasaulį, bet vistiek atsiras tokių, kuriems atrodysi nuobodus. Taip jau yra - toks gyvenimas. Vienintelis dalykas, kurį gali padaryti kiekvienas rašytojas - tai aprašyti savo gyvenimą, bet pripažinkim, kam įdomus žmogaus, kuris nieko nepasiekęs - gyvenimas?

Greičiausiai niekam, nes visiems reikia sėkmės pavyzdžių. Visi nori būti sėkmingi, tačiau kai sėkmė nepakiša kojos - to niekada nebus.

Nesėkmingas gyvenimas irgi gyvenimas, kažkada galvojau, kad aš tai jau būsiu žymus ir sėkmingas žmogus, bet realiai man nepasisekė niekam nieko įrodyti.

Žinau tik tiek, kad visata veikia autopilotu ir, kad mes gyvename sistemoje. Geri dalykai nutinka tik kai kuriems žmonėms, o visi kiti, kaip aš, gyvena tamsoje. Jie yra nežinomi žmonės. Tu tik pagalvok - tiek daug rašytojų yra pasaulyje, o aš žinau vos kelis. Tam, kad būti žymiu rašytoju reikia rašyti knygas publikai, o ne savo malonumui. Knygų rašymas yra labai nuobodus užsiėmimas, bent jau man. Po paskutinės savo knygos - nebeturiu minčių ir išvis galvoju, kad man pasisekė ją parašyti vien tik todėl, kad buvo lemta.

Nuobodus žmogus prie pasaulio negali niekaip prisidėti ir jį padaryti pilnesni. Nuobodus žmogus visada sėdi namie ir jo patirtis yra menka, koks iš jo rašytojas? Patirtis sako savo, jei neturi žinių ir patirties - tuomet nieko gero ir neparašysi. Visiems reikia neišdildomo nuotykio, kūrybinės fantazijos ir kitokių dalykų - žmonės šūdo neskaito. O kad būti žinomu neužtenka parašyti vieną apsakymą, vieną knygą, ar vieną tinklaraščio įrašą - tam, reikia pastoviai  dėti įdomius tekstus. Vieną kartą tapęs populiarus neišliksi tokiu, jei pradėsi rašyti nesąmones.

Pripažintas gali būti bet kuris, tačiau tai yra sunku pasiekti. Jei rašysi apie save ir savo nuobodžias dieneles, tai nieko tu nepasieksi. Jau ką žinau, tai žinau - apie save rašyti reikia mažiausiai, nes pagalvok, kam įdomus tavo gyvenimas? Žmonės neturi laiko apie tave galvoti, nes jie užsipisę savuoju gyvenimu.

Tu pagalvok, iš visų 150 milijonų tinklaraščių - kiek tu jų skaitai? Viena, du, nu geriausiu atveju tris. Problema ta, kad žmonės tingi skaityti ir žmonėms neįdomu ką turi pasakyti kiti. Dabar visi žiūri video, nes ten pats geriausias šio laiko turinys. Bet per video ne visi gali pasakyti tai, ką jie iš tikro nori pasakyti - aš tarkim negaliu daryt video, nes ant kameros atrodau kaip idiotas, o be to, kad niekam neįdomu ką aš turiu pasakyti. Žmonėms tu rūpi mažiausiai.

Taip jau yra ir nieko čia nepadarysi, kurie būna populiarūs, tai jie visokius patarimus rašo ir taip toliau. Ir šiaip blogai patinka tik vienetams. Gal reikia ilgai ir nuobodžiai rašyti kol tampi žinomas aš nežinau, bet kai kurie žmonės sugeba savo blogą pramušti per 18 mėnesių, kiti dar greičiau ir čia viskas priklauso nuo rašomo teksto ir video įrašų, jei vieną kartą pasirodysi kaip idiotas, tai daugiau į tave dėmesio niekas nekreips.

Sako reikia daug reklamuoti, bet aš tai tingiu reklamuoti, noriu, kad žmonės patys susirastų ir žmonės randa, tik neužsilaiko. Supranti pasakodamas apie save nepažįstamam žmogui jį sudominsi tik tuomet, kai jo patirtis sutaps su tavo. Sudominti gali tik bendramintį, o kitų žmonių iš pašalies nesudominsi. Jei nesi socialus, tai tavo tinklaraštis nebus populiarus - negali sėdėti sau namie ir tikėtis kad kažkas ateis ir skaitys tavo žodžių, bet taip gyvenime nutinka. Reikia sėdėti ir toliau rašyti, iš kažkur gauti patirtį ir minčių apie ką rašyti. Negali gi taip būti, kad būsi neįdomus visiems - tiesiog tie žmonės, ne visada gali surasti tavo tinklaraštį.

Patikėk, žmonės skaito viską, nors didžioji dauguma tingi skaityti. Tinklaraštis aplamai yra gera platforma, kur gali žmones pakviesti internete, kad jie apie tave paskaitytų, bet jei niekam neįdomus esi - tai gali rašyti ką tik tu nori, niekaip jų nesudominsi. Todėl svarbiausia yra išlikti savimi ir rašyti tai, kas patinka pačiam - juk žmogus gali būti ir nežinomas rašytojas.

Svarbu tai, kad tau pačiam patinka rašyti ir gali kartas nuo karto ateit parašyt į savo tinklaraštį, o geras tu ar blogas - sprendi ne tu, o tave skaitantys žmonės. Vieniems patiks, kitiems nepatiks. Visada taip būna.

Linkiu domėtis kažkuo daugiau, nei tik savimi ir savo pačio gyvenimu. Skaityti daugiau, žiūrėti edukacinių filmų ir tas žinias perteikti savo tinklaraštyje, bet kai esi mąstytojas, tai būsi linkęs išmąstyti savo idėjas, bet aš kiek mąsčiau - tai nieko naujo nesumąsčiau. Pasaulis visas jau išmąstytas -- dabar turi būti labai geras, jei nori kažką naujo išmąstyti. O mąstyti ir rašyti yra labai lengvas gyvenimo būdas, gaila, tik, kad už jį niekas nemoka.

Gali rašyti savo dienraštį dešimt metų, o jis nepadarys jokios įtakos žmonėms. Būti populiariu ir turėti įtaką žmonėms gali ne kiekvienas žmogus. Jei esi nesėkmingas, tai kam tau mokėti ir kam tave skaityti? Praeitą savaitę skaičiau tinklaraštį vieną, kur žmogus prisipažino, kad jis yra nevykęs rašytojas, kuris pradžioje nesugebėdavo nieko parašyti, o dabar va rašo filmų ir politikos kritiką, bet matai - jo vistiek niekas neskaito ir jo knygų niekas neperka. Taip jau yra, kai esi nežinomas, tai susiburti gali tik mažą ratelį skaitytojų, kurie tave žinos ir kartas nuo karto paskaitys, bet jei rašai tokį šūdą, kaip aš - tai niekas tavęs neskaitys, nes toks mėšlas yra įdomus tik tai man.