Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-03-12

Nori būti geresnis rašytojas - skaityk.

Aš pastebėjau, jog skaitymas turi didelę įtaką rašymui, iš skaitymo atkeliauja naujos mintys, naujos aplinkos ir kitokie niuansai.

Pats noriu būti rašytojas, tik manęs knygų rašymas nebetraukia, jas reikia ilgai ir nuobodžiai rašyti, o kai dar nėra fantazijos ir esi kiek sutrikęs, nes pats nieko neskaitai - tai nieko gero ir neparašysi. O jei ir parašysi kažką, tai nebus spausdinama.

Todėl jei nori būti geresnis rašytojas, turi skaityti knygas tų žmonių, kurie jau yra parašę ir išleidę savo knygas - turi į juos lygiuotis, aišku savu stiliumi ir savu balsu - plagijuoti nieko nereikia.

Skaitymas lavina vaizduotę, tačiau jei iš esmės nepatinka skaityti, tai gal net nėra verta būti rašytoju? Reikia apie tai pagalvoti. Tikrą rašytoją turi traukti skaitymas, nesvarbu ar tinklaraščių, ar knygų. Skaitydamas gauni naujų minčių, kuriuos gali sutriuškinti tavo esamą pasaulėžiūrą. Ir tai iš dalies yra gerai. Naujos mintys turi pakeisti senas, nusistovėjusias mintis, kurios mums trukdo gyventi ir rašyti.

Todėl jei nori būti geresnis rašytojas turi skaityti ir rašyti kiekvieną dieną bent po penkis šimtus žodžių. Kitos išeities nėra, turi priprasti prie kasdienio skaitymo ir kasdienio rašymo.

Aš knygų neskaitau, nes gerų kažkaip nerandu, bet tinklaraščius angliškus su mielu noru paskaitau. Jie mane įkvepia rašymui. Norisi rašyti savo tinklaraštį ir būti populiariu blogeriu.