Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-03-15

Kaip sudominti publiką savo raštu

Viskas priklauso nuo to, ką tu rašai. Niekam nepatinka skaityti įrašų apie kitų žmonių asmeninius gyvenimus, todėl reikia nukreipti dėmesį nuo savęs.

Niekada nerašyk apie save ir savo problemas, nes internete žmonės neskaito.

O sudominti nėra taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, tiesiog reikia rašyti apie tai - kuo pats domiesi.

Kiekvienas blogeris, kuris dedikuoja save raštui gali prasimušti ir parašyti iš ties įdomius ir skaitomus tekstus, bet kuo specifiškiau rašai - tuo mažiau žmonių pritrauksi.

Aišku, jei rašysi apie aktualijas tai pritrauksi nemažai žmonių, bet tam, kad rašyt aktualijas reikia dirbti atitinkamoje sferoje.

Aš tarkim savo tinklaraščio niekam nereklamuoju - noriu, kad žmonės jį patį rastu.

Tinklaraščio rašymas gali užtrukti visą gyvenimą kol tapsi populiarus, užsienio ekspertai sako, kad suburti bendraminčių klaną trunka ilgai ir reikia savo tinklapį reklamuoti. Tačiau aš nesilaikau nuostatų ir darau kaip man gaunasi - nesu super geras rašytojas ir rašau šiaip ant durniaus.

Mano tinklaraštis yra apie mano gyvenimą - nenoriu aš niekam patikti, o šiaip parašau apie ką mąstau.

Žinai, rašyti skaitomą tinklaraštį yra pašaukimas. Jei esi nuobodus žmogus, tai tavo tinklaraščio niekas neskaitys ir šiaip populiarūs tinklaraštininkai ateina iš kitos medijos, tos kur jie jau yra populiarus. Tam, kad būti populiariu reikia nuolatos save kišti į viešumą ir promotinti ir tai yra sunkus darbas.

Jei jau pradėsi rašyti tinklaraštį, tai jis turi būti teminis. Skirtas tam tikrai auditorijai, tarkim rašai apie sportą, arba apie šiltnamius arba apie žolininkystę - gali rašyti ir filosofija, bet tai pritrauks atitinkamą kiekį žmonių.

Dar vienas toks patarimas iš manęs, kad nereikia niekada trinti savo įrašų, nes visada bus žmonių, kurie skaitys tavo tinklaraštį. Tiesiog reikia tikėti savimi ir savo raštu. Sudominti didžiąją dalį žmonių yra be galo sunku. O jei nesudominsi daugumos - tuomet niekada neturėsi pinigų. Bet aš tikiu, kad tinklaraščio rašymas gali pritraukti tau naujų galimybių tik klausimas ar tai suveiks Lietuvoje, nes Lietuvoje blogosfera neprigijo - čia rašo vienas kitas žmogus. Aš asmeniškai neskaitau nei vieno lietuviško tinklaraščio. Ir šiaip galvoju, kad didžioji dauguma žmonių internete išvis neskaito. Blogai numirė tada, kai atsirado video formatas, o norėdamas būti blogeriu turi kišti ir video, ir audio, ir tekstą - turi išnaudoti visas platformas, jei gali gerai pasirodyti, tačiau jei atrodai kaip šūdas, geriau savęs vaizdu nekišti.

Didžiausią džiaugsmą teikia rašymas savo malonumui. O kai kažką darai savo malonumui, tai ne visada gausi bendraminčių, nes dabar domėtis galima bet kuo - yra tiek daug pasirinkimu, kad sudominti paprastą žmogų yra be galo sudėtinga.

Svarbiausia yra nukreipti dėmesį nuo savęs, aišku tinklaraštis, kur autorius apie save nemini nei žodžio yra irgi nuobodus, todėl reikia kažkaip suderinti savo hobį su savo gyvenimu. Nes tas, kuris apie save nepasako nieko yra nevertas skaitymo.

Kiekvienas žmogus gali suburti savo bendraminčių ratą, bet rato formavimasis gali užtrukti iki dešimties metų. Todėl pats svarbiausias aspektas yra nuolatinis rašymas - ištempk bent du metus kasdienio, arba savaitinio rašymo ir pamatysi kaip žmonės pradės skaityti tavo tinklaraštį. Sunkiausia yra išpopuliarėti, ypač tokioje snobų šalyje kaip mūsų. Nu čia negražiai pasakiau, bet sueis.

Dėl platinimo tai galiu pasakyti tik tiek, jeigu tu rašysi pastoviai anksčiau ar vėliau tavo turinį pradės platinti skaitytojai, bet man pačiam kol kas dar to nebuvo.

Žmonės anksčiau ar vėliau tave pamėgs - jei tu būsi atviras su savimi. Nes visi yra užsislėpę - kuo atviresnis esi, tuo labiau žmonėms patiksi. Tas kas slepiasi po šydu - niekada nesudomins plačiosios publikos.

Todėl nereikia bijoti būti savimi, su savo problemom ir savo patarimais. Tiesiog būk atviras ir sudominsi publiką savo raštu.

Prieš pradėdamas savo tinklaraštininko kelionę pamąstyk apie tai ar nori pirkti mokamą domeną ir svetainės talpinimą - jei rimtai, tai mano atžvilgiu neapsimoka, nebent tampi greitai žinomas. Sakyčiau, kad turi pradėti nuo nemokamo ir jei tave skaitys daug žmonių tada pereisi prie mokamos platformos. Nes mokėti pinigus hobiui, kuris neneša pinigų yra absurdas.

Kiekvienas rašytojas privalo save išbandyti internete, nes galimybės yra nerealios.

Populiarumas ateina ir praeina, nes turi nuolat dominti publiką ir kišti jei kažką įdomaus. Todėl rašyti  reikia ne dėl  populiarumo ir ne dėl pinigų - o dėl savo paties malonumo. Man asmeniškai nėra nieko geriau kaip rašymas - nesvarbu koks aš rašytojas geras ar prastas. Čia yra visiškai nesvarbu, svarbiausia daryti tai, kas pačiam patinka ir tikėtis šlovės. O šlovė ji ateis savaime, jei būsi to vertas.

Rašyti tekstus, kurių niekas neskaito yra ilgas ir nuobodus procesas, bet kiekvienas gali būti rašytojas, tačiau tik rašytojai tai žino.

Jei gali sudominti 10 žmonių savo raštu, reiškia kažką darai gerai. Sunkiausia yra sudominti pirmus skaitytojus.

Dėl komentarų pasakysiu, kad geriausi savo srities rašytojai yra išjungę komentarus, nes komentarai žinai gali būti visokie, todėl geriau juos yra išjungti - kas norės tas susisieks emailu.

Daugiau skaitytojų susilauktum jei tavo tinklapis spręstų kokią nors problemą. Nes rašymas yra skaitytojų tenkinimas. Tas kas rašo dėl savo malonumo nelabai tenkins skaitytojus. Bet mano nuomone yra tokia, kad pilna tų tinklapių, kurie sprendžia kažkoks problemas, bet tokio kaip pas mane niekur nėra - šis tinklapis yra unikalus, bet nieko neišsiskiriantis iš kitų.

Manau, kad svarbiausias dalykas yra tikėjimas - tikėjimas ir nuolatinis rašymas, visi tekstai yra kažkam skirti, o tu kaip informacinio signalo skleidėjas turi žinoti kokiai auditorijai rašai. Kuo geriau žinai savo auditoriją - tuo labiau gali jiems įtikti. Nes jei rašai ir nežinai, kas tavo įrašus skaito - tai gaunasi taip, kad tu kalbi tiems, kurie nori paklausyti.

Aš rašau žmonėms, kurie nori individualiai mąstyti ir nulaužti matricą iš vidaus - aišku tai juokinga, bet mano tekstas skirtas tiems, kurie nori patys pradėti rašyti tinklaraštį, bet bijo žmonių nuomonės apie save - todėl patarimas būtų rašyti anonimiškai - anonimiški tekstai yra tiek pat vertingi, kaip ir neanonimiški.

Sunkiausia yra nemesti ir nepasiduoti kai niekas neskaito, ypač kai niekas neskaito, nes sudominti žmones yra sunku. Nemesti yra taip sunku ir depresijos būna, kad tiek darbo įdedi ir iš to jokios naudos - ir gali rašyti ką nori. Jei esi nežinomas tai maža tikimybė, kad tapsi žinomas, nes rašytojų geresnių už tave yra milijonas, jei ne daugiau. Šiais laikais kiekvienas nori būti rašytojas, nes ką čia rašai blogą gauni pinigus ir gerai. Bet aš blogus rašau jau gal tris metus - ištrinu, perdarau, ir nieko konkretaus nepadarau. Todėl per tris metus aš nepajudėjau niekur. O likau savam mėšle.

Tam, kad turėti sėkmingą tinklaraštį reikia dedikuoti save šitam nuobodžiam darbui arba bandyti iš to gauti maksimalų malonumą. Nepaisant to, kad nei vienas lietuvis blogeris neužkala pinigų tai neturėtų tavęs atstumti. Tinklaraščio rašymas irgi yra darbas, aišku užima nedaug laiko bet vistiek tekstas po teksto ir taip sukursi savo tinklapį - bet savo rezultatus turi išmatuoti arba lankomumo kiekio padidėjimu arba pinigais. Kitas to aspektas yra tas, kad blogiausia kas gali būti - tai tavo rašto niekas neskaitys, bet jei turi vieną skaitytoją - tai koks skirtumas yra rašyti, nes darbas tas pats ar tu rašysi vienam žmogui ar visam milijonui darbas ir atsakomybė nepasikeis.

Aš visus savo skaitytojus raginu išbandyti savo jėgas blogosferoje, nes rašydamas laikui bėgant tu tik daraisi geresnis nėra jokio neigiamo poveikio. Tada ir emailai lengviau rašysis, skelbimus galėsi geresnius parašyti ir taip toliau. Iš rašymo vieni privalumai. Kiekvienas parašęs kelis metus savo tinklapį gali užsikačialint rašytojo skilą.