Skaitmeninė kova su sistema ir standartais

2016-03-12

Ką turėtų suprasti pradedantysis blogeris

Raštas raštui nelygus. Todėl vienintelis dalykus, kuris padarys skirtumą rašliavoje yra praktika.

Rašymas yra kaip kažkokia malda, kurią tu turi daryti kiekvieną dieną - nesvarbu apie ką rašai, kol neturi įpročio rašyti kasdieną - nieko gero neparašysi. Taip jau yra.

Rašyti kiekvieną dieną yra didelis privalumas, nes tenka pripažinti, kad ne visada parašai skaitymo vertus šedevrus, kuriais žmonės norės dalintis. Ir iš savo patirties pasakysiu, jog rašyti kiekvieną dieną yra sunku. Prie to reikia priprasti ir turėt polinkį į grafomaniją.

Tas, kuris rašo daugiau - turi žymiai didesnę tikimybę parašyt kažką įdomiau. Parašytum penkis šimtus įrašų į savo tinklaraštį - aš neabejoju, jog atsirastų kažkas, kas yra verta skaitymo.

Taip jau yra. Blogeris turi užmegzti pokalbį su savo skaitytojais - duoti jiems kažkokią tai vertę, kad jie pastoviai grįžtų. Nes jei iš tuščio į kiaurą pilstysi, tai niekas pastoviai neskaitys.

Reikia suprasti, kad į savo dienoraštį ar gyvenimo būdo žurnalą yra sunku pritraukti lankytojus, nes reikia kažkaip sudominti nepažįstamą žmogų. O sudominsi tik jam duodamas kažką, jei neturi ką duoti nepažįstamui - tai tuomet sėdėsi vienas ir rašysi įrašus, kuriuos pats ir skaitysi.

Aišku, galima užsiimti blogo reklama, bet aš  asmeniškai tingiu - manau, jog srautas turi susiformuoti automatiškai.

Tu kaip jaunas blogeris turi suprasti, dėl ko tu rašai - kokia yra rašymo priežastis, nes kuo aiškiau tu žinai rašymo priežastį - tuo lengviau yra suformuoti skaitytojų srautą. Pagalvok - kuo tavo tinklaraštis yra kitoks, kuo jis išskirtinis? Rašytojas, jei jis nori būti žinomas, jis turi rašyti tekstą, kuriuo žmonės norės dalintis, tekstą, kuris užkabins jų širdį arba jų protą - vienaip ar kitaip rašytojas turi įkvėpti savo skaitytojus, duoti jiems pamatyti kitokį pasaulio požiūrį.

Pasakysiu tik tiek, kad paprasti žmonės nerašo, nes jie neturi ką pasakyti. Rašo tik tie, kurie naktimis prastai miega, tie pas kuriuos minčių milijonas ir jas kažkaip reikia išrašyti, kad nusiraminti.

Ir jei pradėsi rašyti tinklaraštį - turi save dedikuoti tam, nes srautas per kelis mėnesius nesusiformuoja. Turi rašyti ir laukti ir suprasti aiškiai dėl ko tu rašai, ką norėtum pakeisti pasaulyje.

Buk tas pokytis pasaulyje, kurio tu taip trokšti ir pasakyk žmonėms, ką jie blogai daro - pašiepk arba patark, pakritikuok arba pasityčiok - nesvarbu kaip savo misiją atliksi, tačiau viską daryk taip, kad žmonėms rūpėtų.

Nes jei niekam nerūpi, tai reikia pralaužti ledą, nes kaip sakė Gandis - iš pradžių tave ignoruoja, po to iš tavęs juokiasi, po to su tavimi kovoja, o po to tu laimi. Todėl rašant svarbiausia nepasiduoti ir nesitikėti populiarumo. Svarbiausia atlikti savo darbą ir būti kantriam.